Mustafa Karataş Kimdir

Mustafa Karataş kimdir, kaç yaşında yaptığı dini içerikli programlarla sevilen Mustafa Karataş nereli? Mustafa Karataş ne mezunu? Mustafa Karataş 20 Mart 1961’de doğdu. Mustafa Karataş’ın biyografisi

Mustafa Karataş
-A A+

Mustafa Karataş kimdir? Yaptığı dini içerikli programlarla beğenilen Mustafa Karataş kaç yaşında, aslen nereli? Verilen sorulara sabırla verdiği cevaplarla tanınan Mustafa Karataş 20 Mart 1961 yılında Sivas’ta dünyaya geldi. Ramazan programları denilce ilk akla gelen isim Mustafa Karataş kimdir? İşte Mustafa Karataş ile ilgili bilgiler…

MUSTAFA KARATAŞ KAÇ YAŞINDA KİMDİR ASLEN NERELİ? 

Mustafa Karataş, 20 Mart 1961 tarihinde Sivas-Gürün'de doğmuştur. 5 yaşında iken Karabük'e göç ettiler. ilkokulu ve ortaokulu Karabük'te okuyan Mustafa Karataş İmam Hatip Lisesi'ni Kastamonu'da başlayıp Sakarya'da bitirmiştir. 1980 yılında İstanbul'a gelip, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden 1984 yılında mezun olmuştur.

MUSTAFA KARATAŞ'IN EĞİTİMİ NEDİR?

Aynı üniversitede 1989 yılında Hadis Yüksek lisansını, 1998 yılında Doktorasını tamamladı. 2000 yılında İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Yardımcı Doçent olarak, 2008 yılında Doçent, 2013 yılında Profesör oldu. İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde Hadis Anabilim Dalı Başkanlığı, Rehberlik Danışmanlık Birimi Başkanlığı, Fakülte Kurulu Üyeliği gibi görevler yapmış olan Karataş, Güzel Sanatlar/Hüsn-ü Hat ve Hadis dersleri verdi ve Hadis alanında birçok yüksek lisans ve doktora tezi yönetti.Otuzdan fazla ilmi makalesi yayınlanan ve pek çok eseri ve tebliğleri bulunan Karataş, yurt içinde ve yurt dışında yüzlerce konferans verdi.

MUSTAFA KARATAŞ'IN EŞİ KİM, KIZI KİM?

 2004 yılından itibaren televizyon programı yapan Mustafa Karataş, bugüne kadar Cuma Sabahları ve Muhabbet Kapısı olmak üzere beş yüzden fazla canlı yayın gerçekleştirdi. İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Hadis Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olarak görev yapmakta olan Mustafa Karataş, yurt içi ve yurt dışı konferanslarına, İHAM onursal başkanlığına ve televizyon programlarına devam etmektedir. İngilizce ve Arapça bilen Mustafa Karataş, evli ve dört çocuk babasıdır. Özel hayatını ön plana çıkarmayan Mustafa Karataş'ın eşi ve kızı çok merak ediliyor. Eşi ve ailesi ile fotoğraf vermeyen Mustafa Karataş kendine has tarzı ile yaptığı programlarla beğeni topluyor. 

Mustafa Karataş İhsan Şenocak'ın yaptığı ve tepki toplayan açıklamalara verdiği cevaplada dikkat çekmişti. İhsan Şenocak'ın kayınvalidelerin elinin damatları tarafından öpülmesinin doğru olmadığı yönündeki tepki çeken açıklamalarına Mustafa Karataş net bir dille tavır göstermiş ve 'Söylediği Kuran'a ters' demişti.