Esneyip genişleyen pantolon nasıl daraltılır sıcak suyla yıkayın!

Esneyip genişleyen pantolon nasıl daraltılır? Üzerinize bol gelmeye başlayan pantolonlarınızı eski hali getirebileceğinizi biliyor muydunuz? İşte yöntemi!

Esneyip genişleyen pantolon nasıl daraltılır sıcak suyla yıkayın!

Zamanla esneyip genişleyen kot pantolonlarınızı evde birkaç basit işlem uygulayarak yeniden eski haline getirmeye ne dersiniz?  Artık atmaya kıyamadığınız en sevdiğiniz pantolonunuzu bile eski haline getirebilecek ve yeniden giyebileceksiniz. Peki esneyip genişleyen pantolon nasıl daraltılır? İşte tüm yapmanız gerekenler! 

SICAK SUYLA YIKAMAYI DENEYİN! 

Pamuklu bir kot pantolonu daraltmak istiyorsanız, sıcak su pamuk lifleri üzerinde harikalar yaratabilir. Aşınmasını önlemek için pantolonu ters çevirebilirsiniz. Çamaşır makinesine koyun ve yüksek sıcaklıkta yıkayın. Ancak çamaşır yumuşatıcı kullanmayın. Bu yöntemi sadece pamuklu bir kot pantolonda denemenizi öneriyoruz. 

KAYNATMA YÖNTEMİ İLE DARALTMA 

Bu yöntem çamaşır makinesinde yıkamadan daha hızlıdır. Kot pantolonunuzun sığacağı büyüklükte bir tencereye su ve kot pantolonu koyup kaynatın. Su kaynamaya başladıktan sonra ısıyı düşürün ve 20 ila 30 dakika kaynatmaya devam edin.

PANTOLONUNUZU ÜTÜLEYİN! 

Kot pantolonunu sıcak suda yıkamak ya da kaynatmak, onları daraltmak için yeterli değildir, sonrasında ütülemeniz de tavsiye edilir. Pantolonunun nemliyse mutlaka ütüleyin. Kuruyana kadar ütülemeye devam edin. 

 

 

Yorumlar