Evde bayram hazırlığı nasıl yapılır kusursuz olmasını istiyorsanız...

Evde bayram hazırlığı nasıl yapılır? Bayram hazırlığında neler yapılmalıdır? İşte bayram hazırlığı yaparken dikkat etmeniz gerekenler!

Evde bayram hazırlığı nasıl yapılır kusursuz olmasını istiyorsanız...

11 ayın sultanı Ramazan'ın son günlerine yaklaşmış durumdayız. Birkaç gün sonra bayram! Ramazan ayının bitmesiyle birlikte gelen Ramazan Bayramı için ise evdeki telaşlar şimdiden başladı! Her gün bayram olmadığına göre, bizlerin de bayramı, bu özel günleri mümkün olduğunca hoş karşılamamız gerekmez mi? Herkesin bildiği gibi evde bayram hazırlıkları hem heyecanlı hem de stresli anlar yaşatıyor. Bu nedenle planlı olmakta fayda var. Her işin başı nasıl ki temzlikse bayram temizliği de özeldir. Misafirlerinizi ağırlayacağınız bu özel günde her şeyin eksiksiz olmasını istiyorsanız bazı şeylere dikkat etmelisiniz. Peki evde bayram hazırlığı nasıl yapılır? Bayram hazırlığında neler yapılmalıdır? İşte bayrama sayılı günler kala bayram hazırlığına dair bilinmesi gerekenleri sizler için hazırladık. 

BAYRAM HAZIRLIĞINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER! 

Bayramdan önce muhakak evin köşe bucak temizlenmesi gerekmektedir. Bu temizliğe 2 gün kala başlayabilirsiniz. En çok kullanılan ve en çabuk kirlenen banyo ve mutfak temizliğinden işe başlayabilirsiniz. 

Şeker Bayramında evde bulunması gereken en önemli şey kuşkusuz çocuklara dağıtılacak olan şeker ve çikolatalardır. Çocuklara dağıtılacak olan çikolata ve şekerler tedarik edilmelidir.  Bayramda gelen ziyaretçilere takdim etmek için çeşitli kokularda olan kolonya çeşitlerini satın alabilirsiniz.

Hurma sağlık için oldukça faydalı bir meyvedir. Ramazan'da oruç açarken tükettiğimiz hurma Ramazan Bayramın'da da misafirlere ikram edilebilir. 

 Bayram namazına gidecek kişilerin bayram namazına uygun olarak hoş koku ve kıyafetlerini bir gün önceden hazır etmeleri sabah uyandıklarında sıkıntı yaşamamalarını ve rahatça hazırlanmalarını sağlayacaktır. 

 

 

Yorumlar