Buzlu yeşil çay zayıflatır mı incecik bir vücuda sahip olmak için...

Buzlu yeşil çayın faydaları neler? Buzlu yeşil çay zayıflatır mı? Kilo verdiren buzlu yeşil çay nasıl yapılır? İşte incecik bir vücudun sırrı burada!

Buzlu yeşil çay zayıflatır mı incecik bir vücuda sahip olmak için...

Havaların ısınmasıyla birlikte artık çay ve kahve tüketimide azalmaya başladı. Bunun yerine daha çok soğuk içecekleri tüketmeye başladık. Kavurucu sıcaklarda içimizi ferahlatacak soğuk içecekler sayesinde serinlemeye çalışıyor, sıcaklardan bir nebzede olsa kurtulmak istiyoruz. Yazın artık iyiden iyiye kendini hissetirdiği şu son zamanlarda kilo ile başı dertte olanlar içinse harika bir içecek tarifimiz var. Sıcak havalarda hem içinizi ferahlatacak hem de metabolizmanızı hızlandırarak zayıflamanıza yardımcı olacak bu tarifin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız içeriğimize bir göz atmanızda fayda var. Peki buzlu yeşil çayın faydaları neler?  Buzlu yeşil çay zayıflatır mı? Kilo verdiren buzlu yeşil çay nasıl yapılır? İşte yaza fit girmek ve incecik bir vücuda sahip olmanın sırrı!

EN İDEAL KİLO VERME ÇAYI! 

Buzlu yeşil çay diyetisyenler tarafından önerilen en ideal kilo verme çayıdır. Yeşil çayın buzlu hali sıcak olana nazaran yudumlanması daha kolay bir içecektir. Kalorisi 0'dır ve bunun yanı sıra özellikle diyabet gibi hastalıklara karşı kuvvetli bir kalkan görevi görmektedir. Metabolzmanızı hızlandırarak zayıflamanıza yardımcı olacak bu çay sayesinde yaza fit bir vücutla girebilirsiniz. 

SOĞUK BUZLU ÇAY TARİFİ 

MALZEMELER:

6-8 tane yeşil çay poşeti, 4 bardak kaynar su, 2 su bardağı dolusu buz küpleri, 2 tatlı kaşığı doğal bal (tatlandırma amaçlı)

YAPILIŞI:

Yukarıda belirtilen yeşil çay poşetlerini kaynamış suyun içine koyun. 5 dakika demlenmesini bekledikten sonra kibarca çıkartın. Buz küplerinin içine bal ekleyip iyice çözülene kadar 2 dakika karıştırın. İsteğe göre içine limon koyup soğuk soğuk tüketin.

Yorumlar