Kozmetik ürün alırken dikkat edilmesi gerekenler mucizelere inanmayın!

Kadınların belkide saatlerini harcamaktan en çok zevk duyduğu şey kozmetik ürünlerdir. Ancak kozmetik ürünlerin alışverişini yaparken bu aşamalara dikkat!

Kozmetik ürün alırken dikkat edilmesi gerekenler mucizelere inanmayın!

Biz kadınların belkide uzun uzun incelemekten ve kurcalamaktan en çok zevk aldığımız şeylerden biri de kozmetik ürünlerdir. Tüm kadınların gözlerini kamaştıran parfümden tutun makyaj malzemelerine kadar oldukça büyük bir alanı kapsayan kozmetik ürünlerin o renkli dünyasının gözünüzü boyamasına izin vermeyin! Kozmetik alışverişlerinde göz önünde bulundurmanız gerekenleri sizin için bir derleme yaptık! 

MUCİZELERİ KOZMETİK DÜNYASINDA ARAMAYIN!

Mucizelere inanmak kişinin motivasyonunu arttırır ancak bu durum kozmetik dünyasında geçerli bir yeri bulunmamaktadır. Cilt tonunu değiştirmek veya cilt kusurlarını kozmetik ürünlerde aramak mümkün değildir. Geçici olarak beklentinizi karşılayabilirsiniz. Ancak bu durum sonsuza kadar sürmez! Kendi mucizenizi kendiniz yaratın! Dış güzelliği oluşturan en önemli mucize kişinin sağlığıdır. Düzenli uyuyarak, sağlıklı beslenerek dış güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. Ancak aksi takdirde günlük içmeniz gereken suyu tüketmeyerek cilt parlaklığını sağlamak için aydınlatıcılar sadece gün sonuna kadar geçerli olacaktır.

 

ÜRÜNÜ VE CİLDİNİZİ TANIYIN!

Kozmetik bir ürün satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken şey ürünün fiyatı veya popüleritesi olmamalı! İlk olarak bir ürünü satın alırken her daim göz önünde bulundurmanız gereken en önemli şey cilt tipinize uygun olup olmamasıdır. Cildinize bir ihtiyaç sıralması yapın ve cildinizin ihtiyacı olan özellikler doğrultusunda ürün arayışına girin! Yapmanız gereken ilk adım öncelikle bir uzmandan cilt tipinizi belirlemek ve tanımak olmalı!

HANGİ ÜRÜN NEREYE UYGULANMALI?

Eğerki cildinize herhangi bir nemlendirici veya cildinizin ihtyiaç duyduğu bir ürün kullanmak istiyoranız ürünü iyice araştırmalı neye iyi geldiği ve hangi bölgeye uygulanması gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Örnek verecek olursak piyasada bir sürü nemlendirici krem bulunmaktadır. Eğerki siz sadece nemlendirici özelliğine bakarak göz altı nemlendiricisini vücudunuza uygularsanız herhangi bir etki sağlayamazsınız. Bu durumda kozmetik mağazasında çalışanlardan yardım alabilir veya iyice ürün araştırmasına girebilirsiniz.

NEMLENDİRİCİDEN VAZGEÇMEYİN!

Cildiniz yağlı veya karma bir yapısa sahip olsa bile cildinizi nemlendirmekten asla vazgeçmeyin. Unutmayın cilt her ne kadar yağlı veya karma olsa bile yinede neme ihtiyaç duyar. Bu durumda yağlı ve karma cilt tipine göre su bazlı nemlendiriciler bulunmaktadır. Cilt yağınıza uygun ürünleri kullanarak cildinizin ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

İÇİNDE BULUNAN MADDELER ÖNEMLİ!

Kozmetik alışverişlerinde sıklıkla yapılan hatalardan biri etiket okumamaktır. Cildinizle doğrudan temas eden ürünün içerisinde bulunan maddelere karşı alerjiniz olabilir veya cildinize zarar verebilecek maddelerin olup olmadığına dikkat ederek kullanacağınız ürünleri bu doğrultuda seçmelisiniz.

DOĞALDAN VAZGEÇMEYİN!

Makyaj trentlerinde olduğu gibi kozmetik dünyasında da doğala dönüş başladı! Kullandığınız ürünlerin içerisinde doğal ürünlerin olup olmadığına dikkat edin! Cildinize kimyasal ürünleri olabildiğince uzak tutmaya çalışın! Bu tarz ürünler seçerken içerisinde organik sertifikaların olup olmadığına dikkat edin.

 

Yorumlar