Rahatlatıcı banyo kür tarifleri 2 öneride vücudunuzu rahatlatın!

Yorgun bedeninizi 2 kür tarifi ile rahatlatmaya ve vücudunuzdaki tüm yorgunluğu atmaya ne dersiniz? İşte vücudu rahatlatan kür tarifleri!

Rahatlatıcı banyo kür tarifleri 2 öneride vücudunuzu rahatlatın!

Günlük hayatın koşuşturmacasında bedeninizde en az zihniniz kadar yoruluyor. Hem fiziksel hemde mental olarak hafiflemenize yardımcı olacak kür tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Pratik bir şekilde hazırlayacağınız ve bedeninizdeki stresi atabileceğiniz 2 kür tarifini denemeye ne dersiniz? İşte rahatlatıcı banyo kür tarifleri...

VÜCUDU CANLANDIRAN TARÇIN KÜRÜ

Günlük hayatta ister çay ister yemeklerde baharat olarak kullandığımız tarçını banyoda vücudunuzu rahatlatmak için de kullanabilirsiniz. Tarcının vücudu canlandırdığı ve dinlendirdiği özelliği işe 3 çubuk tarçın, aroma takviyesi için de 4 veya 5 damla kadar portakal yağı ilave edin.

Yapılış aşaması; Yaklaşık 10 dakika kadar 1 litre sıcak suda tarçınlarınızı demleyin. Daha sonra küvetinize veya son duş suyunuza karışımı ilave edebilirsiniz.

VÜCUDU NEMLENDİRMEYE VE RAHATLATMAYA YARDIMCI SÜT KÜRÜ

Cildi güzelleştirici etkisi ile süt ve bal günümüzde bir çok kişisel bakım ve temizleyici maskelerin içerisinde bulunuyor. Cildi nemlendirmek hem de cildi rahatlamaya yardımcı ipeksi bir dokunuş için ılık suya 1 veya 2 bardak sür ve yarım bardak bal döküp iyice karıştırın daha sonra iyice çalkalayın. Çalkalama işleminizi tamamladıktan sonra küvetin içerisine boşaltın. Bir kaç dakika gözlerinizi kapatıp vücudunuzu süt banyosunun içerisinde dinlendirin. 

 

Yorumlar