Sabahları kolay uyanmanın yolları alarmı asla ertelemeyin!

Sabahları kolay uyanmanın yolları neler? Sabahları uyanmakta zorlanıyor musunuz? İşte sizi yataktan çabucak kaldıracak en etkili yöntemler!

Sabahları kolay uyanmanın yolları alarmı asla ertelemeyin!

 Kimimiz işe kimimiz de okula gittiği için sabahları mecburen erken kalkıyoruz. Özellikle kış aylarında havanında karanlık olmasıyla birilkte sabahları uyanmak eziyete dönüşebiliyor. Yataktan çıkmakta zorlanıyor, hatta bazen gideceğimiz yere bile bu yüzden geç kalıyoruz. Peki bu durumu nasıl düzeltebiliriz. Sabahları daha kolay uyanmanın bir yolu var mı? Elmaelma.com olarak sabahları daha kolay uyanabilmenin yollarını sizler için hazırladık. Peki sabahları daha kolay uyanmanın yolları neler? Sabah uyanmalarınızın eziyete dönüşmemesi için bu önerilere bir göz atmanızda fayda var! 

ALARMI ERİŞEMEYECEĞİNİZ BİR UZAKLIĞA KOYUN

Sabahları kolay bir şekilde uyanmak istiyorsanız yapamnız gereken ilk şey alarmı uzak bir yere koymak olmalı. Bu alarmı ister telefondan kurun isterseniz çalar saatten asla elinizle ulaşabilecek kadar yakın bir mesafe olamamasına dikkat edin. Bu şekilde o çalarken uyuyamayacağınız için muhakkak yataktan çıkacaksınız, haliyle uyanacaksınız. 

YATAĞINIZIN YANINA KAHVE ÇEKİRDEĞİ KOYUN 

Sabahları uyandıktan sonra genellikle açılabilmek için kahve içiyoruz. Burada bahsettiğimiz yöntem tam olarak buna benzemiyor. Yatağınızın kenarına kahve çekirdeği koyun. Uyanır uyanmaz bu kahve çekirdekilerinden bir iki tane ağzınıza atın. Uykunuzun kısa süre içerisinde açıldığını fark edeceksiniz. 

GECE YATARKEN MUTLAKA SU İÇİN 

Suiçmenin vücuda olan faydalarını artık hepimiz biliyoruz. Peki gece yatmadan su içemenin sabah kalkmakla ne alakası var diyorsanız durum şöyle. Geceden içtiğiniz su sabah kalktığınızda sizi doğrudan tuvalete yönlendiriyor. Tabii ki suyun miktarını abartmamakta fayda var yoksa geceden tuvaletin yolunu tutmak zorunda kalabilirsiniz. Mecburiyetten de olsa yataktan kalkmak zorunda olmak uykunuzun açılmasına vesile olacaktır. 

KENDİ BİYOLOJİK SAATİNİZİ OLUŞTURUN 

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri de aslında biyolojik saat konusu. Kendi biyolojik saatinizi oluşturun. Akşamları eğer 10'da yattığınızda sabahları daha dinç uyanıyorsanız 10'u geçirmemeye özen gösterin. Ya da sabahları 6'da mı uyanmanız gerekiyor. Ttildeyken özellikle işe başlamadan 1 hafta önce alıştırma yapın ve sabah 6'da uyanmaya başlayın. Tatilde bunu yapmak biraz sıkıcı ve zor gelebilir. Ama emin olun bir süre sonra ie yaradığını fakr edeceksiniz. 

 

 

Yorumlar