Pompalı penis protezler nasıl çalışır mutluluk çubuğuna su koyarsanız...

Erkeklerin sormakta güçlük çektiği konulardan biri olan pompalı penis protez hakkında merak edilenleri ve çeşitlerini bir araya getirdik.

Erkeklerin oldukça hassas olduğu ve konusunu konuşmakta zorlandığı merak edilen konulardan biri de pompalı penis protezdir. Penis protez nasıl çalışır? Pompalı penisin ne olduğu ve çeşitleri hakkında Ürolog Murad Çeltik, şu şekilde anlattı...

Penis protezlerinin bükülebilir ve şişirilebilir olmak üzere iki çeşit modeli vardır. Bükülebilir penis protezleri daima sertleşmiş olarak bulunur. Ancak işlevsiz kaldığı zaman, bakır bir tel gibi L şeklinde bükülerek iç çamaşırının içerisine saklanabilir. Kullanılacağı zaman da yine elle şekil vererek dik pozisyona getirilir. Bu modelde iki çubuk, penis içindeki iki hazneye yerleştirilir. Katlandığı zaman saklanabilir, dik hale getirildiği zaman kullanılabilir hale gelir. Şişirilebilir penis protezleri ise iki ya da üç parçalıdır. Üçlü penis protezi, mutluluk çubuğu adı verilen çubuğun penis içine, su haznesi ve pompanın ise testis içine yerleştirilmesi suretiyle takılır. Bu protez modeli normalde bir penis gibi yumuşak ve kıvrılabilir haldedir. İhtiyaç duyulduğunda ise, pompa ile su haznedeki su pompalanmakta ve çubuğun içine doldurulmaktadır.

Böylece mutluluk çubuğu içindeki su ve basınç arttıkça dik ve bükülmez hale gelir. Mutluluk çubuğunun bu haline bakıldığı zaman, ilk baştaki yumuşak ve bükülebilir haliyle arasında bir hayli fark olduğu görülür. Son halinde cinsel ilişkiyi gerçekleştirebilecek bir sertleşmenin sağlandığı ve hafif bir zorlamayla da bükülmediği gözlemlenmektedir.

Penis içine bu çubuklardan yan yana iki tane yerleştirilir. Penisin işi bittiği zaman, pompanın diğer düğmesine basılarak protezin içindeki su yeniden su haznesine gönderilir ve el yardımıyla da bir basınç uygulanarak protez kullanım dışına çıkarılır. Böylece penis protezi yeniden eski yumuşak haline getirilmiş olur.

Yorumlar