Sarkan gögüsler için ne yapılmalı zeytinyağı ile buz uygulayın!

Sarkan gögüsler için ne yapılmalı? Birçok kadın göğüs sarkması probleminden endişe ediyor. İşte gögüs sarkmasını önlemek için alınması gereken doğal yöntemler!

Sarkan gögüsler için ne yapılmalı zeytinyağı ile buz uygulayın!

Biz kadınların en çok korktuğu şeylerden biri de gögüs sarkması problemiyle karşılaşmaktır. Bu problemle karşılaşmamak için bazı şeylere dikkat etmeniz gerekiyor. Tam olarak ne yapacağınızı bilirseniz bu sorundan kurtulabileceksiniz. Gögüs sarkmasını engellemek için bazı doğal yöntemler bulunuyor. Peki sarkan gögüsler için ne yapılmalı? İşte gögüs sarkmasını engelleyen doğal yöntemler! 

GÖGÜS SARKMASININ BİRÇOK NEDENİ BULUNMAKTADIR 

Gögüs sarkmasının birçok nedeni bulunmaktadır. Bunların en başındaki sebep kilo alıp vermektedir. Bunun yanı sıra hormonal değişimler, çok sıcak banyo yapmak da gögüs sarkmasına neden olan etkenler arasında yer almaktadır. Yazın uzun süre güneşlenmekte gögüs sarkmasına neden olan etkenler arasında yer almaktadır. Sigara içmenin sağlığa olan zararlarını bilmeyen yoktur. Peki sigaranın gögüs sarkmasına neden olduğunu duymuş muydunuz? Evet yalnış duymadınız. Sigara, çeriğindeki nikotin kan hücreleriyle birlikte cildimize ulaşan oksijeni engelliyor, bu da ciltte yaşlanma ve sarkmalara sebep oluyor.

GÖGÜSLERİN SARKMASINI EÖNLEMEK İÇİN ESTETİK YAPTIRMAK ŞART DEĞİL 

Gögüs sarkmasına karşı alınan önlemler ya da bunları düzenli olarak uygulayan kişi sayısı oldukça azdır. Gögüslerimiz yağ tabakasından oluşmaktadır. Dolayısıyla bir süre sonra sarkacağı gerçeğini kabullenmeliyiz. Faka onları korumakta bizim elimizde olan bir durum. Gögüslerimizin sarkmasını önlemek için illaki estetik yaptırmak zorunda değiliz. Estetik yaptırmadan da doğal yöntemler uygulayarak gögüs sarkmasını engelleyebiliriz. 

SÜTYEN TAKMAYAN KADINLARIN GÖGÜSLERİ DAHA DİK OLUYOR 

Sütyen takmanın gögüslere olan faydası tam olarak çözülebilmiş değil. Uzmanların kendi arasında çözmeye çalıştığı bu problem, bir kişi tarafından 15 yıl boyunca araştırıldı.18-35 yaş arasındaki kadınlar üzerinde yapılan araştırma sonucunda uzmanlar, sütyen takmanın çok da gerekli olmadığını söylüyor. Özellikle gece uyurken sütyen takılmaması gerektiğini bunun bir faydası olmadığını belirtiyor. Göğüsler sütyen sayesinde yer çekiminden uzak kalmanın hiçbir faydasını görmüyorlar. Bilakis göğüsler kendi doğasında dik kalabileceğini unutarak daha da çok sarkıyor. Sütyen takmayan kadınların, yıllardır sütyen takan kadınlara göre göğüs uçları daha yukarıda duruyor.

SÜTYEN TAKMAYI BIRAKAN KADINLAR DAHA İYİ HİSSEDİYOR 

Uzmanlar, tıbben, anatomik ve psikolojik olarak sütyen takmanın bir faydası yok. Sütyen takmayı bırakan birçok kadın kendini daha iyi hissettiğini ve sırt ağrılarının geçtiğini belirtiyor. Eğer 45 yaşın üzerindeyseniz ve yıllardır sütyen taktıysanız sütyeni bırakmak sizin için pek bir işe yarayamayabilir ama daha küçük yaştaki kadınlar ve kızlar için bu geçerli olabileceğini söylüyor. 

GÖGÜS SARKMASINI ENGELLEYECEK DOĞAL YÖNTEMLER 

Gögüslerinizin sarkmasını engellemek istiyorsanız ilk yapmanız gereken şey tabiki spor olacaktır. Spor yapmak, gögüsleri ve bu bölgedeki kasları canlandırmaktadır. Özellikle yüzme gögüs sarkmasını engelleyen en etkili sporlardan biridir. Bunun yanı sıra kalsiyum, C Vitamini ve protein bakımından zengin yiyeceklerle beslenmek gerekiyor. Sıcak suyla banyo yapmamaya özen göstermenizi tavsiye ediyoruz. Sıcak suyla banyo yapmak gögüs sarkmalarının en önemli nedenlerinden biridir. Her gün gögüslerinize buz ve zeytinyağıyla masaj yapın. Buz gögüslerinizin diri kalmasını sağlayacaktır. Bu masajı yaptıktan sora gögüslerinizi saran bir sütyen giyin. Bu gibi yöntemleri düzenli uygulamanız dahilinde gögüslerinizdeki sarkmayı engeleyeceksiniz. 

 

Yorumlar