Sütün bitkilere faydası nedir beslenmesini sağlıyor!

Sütün bitkilere faydası nedir? Düzenli olarak bitkilere süt vermenin faydalarına inanamayacaksınız! İşte sütün bitkilere olan faydaları!

Sütün bitkilere faydası nedir beslenmesini sağlıyor!

Sütün faydalı bir besin olduğunu hemen hemen herkes bilir. İnsan sağlığına bu kadar faydalı olan sütün bitkiler içinde faydalı olduğunu duymuş muydunuz? Sütün bitkilere faydası nedir? Bitkileri koruyan ve besleyen sütün faydalarına inanamayacaksınız! İşte sütün faydalarına inanılmaz faydaları! 

BİTKİLERİ KORUR VE BESLER 

Sütün sadece insanlar ve hayvanlar için yaralı olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü süt bitkiler içinde oldukça faydalı bir besinidir. Süt, içerisindeki kalsiyum sayesinde bitkileri korur ve besler. 

BÖCEKLERDEN KURTARIYOR 

Bahçe ve bitkilerinize düzenli olarak yağlı süt verirseniz kene, fidan biti ve yaprak biti gibi böceklerden kurtulabilirsiniz.

BİTKİLERİN ÇÜRÜMESİNİ VE KÜFLENMESİNİ ENGELLİYOR 

Bahçelerinizdeki alet ve edevatlarınızı temizlemek için sütü tercih edebilirsiniz. Bunun için dışarıdan kimyasal ürünler almanıza gerek yok. Bitkinizin çürümesini veya küflenmesini engellemek istiyorsanız sütü biraz sulandırarak bitki yüzeyine sıkabilirsiniz.

DOMATESLERİ KORUYOR 

Domateslerinizi korumak için birinci tercihiniz süt olmalı.  Özellikle yağsız süt kullanmalısınız. Bir ölçü yağsız süte 10 ölçü su karıştırarak hazırlayacağınız domatese özel karışımınızı 2 haftada bir kullanmanızı öneririz.

Yorumlar