Bollaşan kazak nasıl düzelir sirkeyle yıkayın!

Bollaşan kazak nasıl düzelir? Bollaşan kazakları eski haline getirmenin kolay yollarını sizler için araştırdık!

Bollaşan kazak nasıl düzelir sirkeyle yıkayın!

 Kışın bizi soğuk havalardan koruyan yün kazaklarımız ne yazık ki bir süre sonra bollaşmaya başlamakta ve aldığımız ilk gün gibi  üzerimizde durmamaya başlamaktadır. Yün yapıdaki kıyafetler diğerlerine göre biraz daha özel ve düzenli bakım istemektedir. Gereken özen gösterilmediğinde de bollaşma yapmaktadır. Bollaşan kıyafetlerinizi dolaplara kaldırmanıza ya da atmanıza gerek yok. Uygulayacağınız çok basit yöntemler sayesinde bollaşan kazaklarınızı eski haline geri getirebileceğinizi biliyor muydunuz? Zamanla sünen kazaklarınızı eski haline getrebilmek için yapabileceklerinizi sizler için hazırladık! İşte bollaşan kazakları eski haline getirebilmenin kolay yolu! 

SİRKELİ SUYA BATIRIN 

Eğer kazaklarınız bollaştıysa sirkeli su da yıkamanız kazaklarınızın küçülmesini sağlayacaktır. Yapmanız gereken tek şey sirke ve su karışımına bollaşmış kazaklarınızı batırmak. Kazaklarınızın eski haline geldiğini fark edeceksiniz. 

ORTA ISIDA YIKAYIN 

Bollaşan kazakları eski hale getirmenin en önemli koşullarından biri 60 derece gibi orta dereceli bir ayarda yıkamaktır. 60 dereceden daha yüksek bir ayarda yıkanan çamaşırlarda daralma olacağından bu kazaklarınız için oldukça sakıncalı bir durumdur. 

BEBE LASTİĞİ GEÇİRİN 

Bollaşan kazakları daraltmanın bir diğer yolu ise bebe lastiği geçirmektir. Kazakların uç kısmına tığ yardımı ile bebe lastiği geçirebilirsiniz. Bu hem daha çok bollaşmasına engel olacak hem de kazağın daha düzgün görünmesini sağlayacaktır. 

DİKİŞ ALETİYLE DİKEBİLİRSİNİZ 

Bollaşan kazakları eski haline getirmenin bir başka yolu ise dikmekten geçiyor. Kazakların bollaşan yerlerini işaretleyip sonra buraları dikiş aletiyle dikebilirsiniz. 

Yorumlar