Et kesme tahtası hijyenik olması için temizlemenin 3 yöntemi!

Gerek çiğ sebzeleri gerekse et doğradığımız et kesme tahtası olarak tabir edilen mutfak eşyasını hijyenik olması açısından temizlemenin 3 yöntemini sıraladık!

Et kesme tahtası hijyenik olması için temizlemenin 3 yöntemi!

Gündelik hayatta mutfakta sıklıkla kullandığımız mutfak eşyalarından biri de et kesme tahtasıdır. Çiğ sebze ve et doğramak için sıklıkla yemek yaparken kullandığımız et tahtalarının hijenini ağlamak için temizlemenin yöntemlerini ve püf noktalarını paylaştık. Özellikle detajan ve ağır kokulu kimyasallar kullanmak yerine sirke limon gibi evde basit bir şekilde bulabileceğiniz malzemeleri kullanarak et doğrama tahtalarınızı temizleyebilirsiniz.  

Mutfak eşyalarının olmazsa olmazı olan eşyalarında biri de et doğrama tahtasıdır. Çiğ sebzeler, et ve tavuk gibi besinleri kesmek için kullandığımız et doğarama tahtalarının hijyenini sağlamak için kolay temizlemenin yöntemlerini elmaelma.com'da bulabilirsiniz. 

Ahşap Et Doğrama Tahtasını Temizleme'nin Yöntemleri!

-Kesme tahtasının hijyenini sağlamak ve en doğru yöntemlerle temizlemek istiyorsanız henüz nemliyken bulaşık deterjanı ile sildikten sonra mikrodalga fırında bir kaç dakika bekletmek olacaktır. 

-Et doğrama tahtası olarak adlandırdığımız ahşap tahtaları temizlemek için her evle bulunabilecek orta boylarda bir leğenin içerisine doldurduğunuz ılık suyun içerisine bir kaç damla sirke ve limon damlatarak et doğrama tahtanızı içinde bir kaç dakika bekletebilirsiniz. 

-Küçük bir kasenin içerisine karbonar ve limonu karıştırdıktan sonra ahşap tahtanın üzerine sürün daha sonra bir kaç dakika beklettikten sonra tahtanın üzerini yıkayabilirsiniz.

Yorumlar