Evde yüz temizleme jeli nasıl yapılır bebeksi bir cilde sahip olmak için...

Makyajınızı çıkarmak veya gün içerisine cildinize hapsolmuş bakterilerden cildinizi arındırmak için evde kendi yüz temizleme jelinizi yapabilirsiniz!

Evde yüz temizleme jeli nasıl yapılır bebeksi bir cilde sahip olmak için...

Son zamanlarda oldukça popüler olan 'Evde kendin yap kendin kullan' akımına bir yenisini daha ekliyoruz ve sizlere evde kendi yüz temizleme jelinizi yapmanın püf noktalarını hazırladık! Sizde evde doğal ürünlerle kendi yüz temizleme jelinizi yaparak bu akıma bir yenisini daha ekleyebilirsiniz. Gün içerisinde cildinizde kirli havadan etkilenen kirlerden ve makyajdan arındırmak için aloe vera özlü yüz temizleme jelinizi kullanarak temizleyebilirsiniz. İşte elmaelma.com okurları için evde yüz temizleme jeli yapmanın püf noktaları...

CİLT TEMİZLEME JELİ TARİFİ

Malzemeler: 1/3 su bardağı organik aloe vera jeli, 1/4 su bardağı taze salatalık suyu yeterli olacaktır.

Yapılış aşaması; İçi derin bir kabın içerisine aloevera jelini koyduktan sonra arkasından salatalık suyunu ilave edin. Malzemeler birbirine hojomen bir şekilde karıştıktan sonra elde ettiğiniz karışımı bir kavanozun içerisine koyarak ağzını iyice kapatın. Karışımınızı 1 hafta kadar buz dolabında beklettikten sonra yüz temizleme jeliniz hazır! 

Yüzünüzü her gün bu karışım ile yıkayarak cildinize hem canlılık kazandırabilir hem de doğal malzemeler ile cildinizi derinlemesine temizleyebilirsiniz. Elde ettiğiniz bu karışım aynı zamanda sivilce gibi cilt iltihaplanmalarına karşı koruyucu etkisi bulunmaktadır.

Yorumlar