Evde zeytinyağlı duş jeli nasıl yapılır hem katkısız hem cildi koruyor!

Vücudu rahatlatlamanın en iyi yöntemlerinden olan duş almak vücudu rahatlatmak ve cildi nemlendirmek için evde kendi zeytinyağlı duş jelinizi yapabilirsiniz!

Evde zeytinyağlı duş jeli nasıl yapılır hem katkısız hem cildi koruyor!

Vücudu ölü derilenden arındırmak ve temizlemek için çeşit çeşit duş jeli kullanıyoruz. Ancak elmaelma.com olar cildinizi rahatlatan ve cildin ihtiyacı olan nemi sağlayan zeytinyağlı duş jeli yapmanın en kolay yöntemini hazırladık! Kişisel bakım sorularından olan 'Evde zeytinyağlı duş jeli nasıl yapılır?' gibi sorulara yanıt bulduk. Sizde evde kolay yollarla kendi zeytinyağlı duş jelinizi yapabilirsiniz!

Özellikle son zamanlarda gündelik hayatta sıklıkla kullandığımız ürünleri evde yapmanın yollarını arar olduk. Hergün veya 2 günde bir kullandığımız duş jelinin evde yapmanın püf noktalarını bir araya getirdik.

ZEYTİNYAĞLI DUŞ JELİ NASIL YAPILIR?

Malzemeler: 1/2 su bardağı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı lavanta yağı, 1 kalıp kastilya sabunu, 2 yemek kaşığı organik bal yeterli olacaktır.

Yapılış aşaması; Yıkanırken vücudunuzun köpürtmesi için kastilya sabunu duş jelinin bazı işlevini görecek. Kastilya sabununu plastik bir kabın içerisine rendeleyin. Daha sonra bal ve lavanta yağını ilave edin. Tahta bir kaşık veya bir çubuk ile karıştırdıktan sonra duş jeliniz hazır!

Yorumlar