Günlük hayatı kolaylaştıran pratik bilgiler tencereleri parlatmak için...

Günlük hayatı kolaylaştıran pratik bilgiler neler? Temizlik yaparken günlük hayatınızda işe yarayacak pratik bilgileri sizler için derledik.

Günlük hayatı kolaylaştıran pratik bilgiler tencereleri parlatmak için...

Günlük hayatı kolaylaştıran pratik bilgiler sayesinde hem zamandan tasarruf edebilecek hem de kendinizi çok fazla yıpratmadan temizlik yapabileceksiniz. Biz de elmaelma.com olarak günlük yaşamda oldukça işinize yaracak pratik bilgileri sizler için hazırladık.

ÇAYDANLIĞIN İÇİNE SİRKE KOYARSANIZ...

Çaydanlığın içinde zaman içerisinde kireç tortuları birikmektedir. Bunları kolay bir şekilde temizlemek istiyorsanız içinde sirke kaynatmanız yeterli olacaktır. Sadece 15 dakika sirkeyle kaynatmanız çaydanlığın içindeki tüm kireç tortularının yok olmasını sağlayacaktır. 

EVDEKİ KARINCALARI YOK ETMEK İÇİN... 

Evde ortaya çıkan karıncaları yok etmek için kahve telvesinden yararlanabileceğinizi biliyor muydunuz. Evet yanlış duymadınız! Kahve telvesi karıncaları yok etmek için iyi bir sonuç verecektir. 

TENCERELERİNİZİ PARLATMAK İSTİYORSANIZ... 

Paslanmaz çelikten tencereler zamanla parlakligini kaybedebilir. Biraz sirkeyi atese koyup ısıtın. Sonra yumuşak bir bezi bu ılık sirkeye batırarak iyice ovun. Ama sonra da iyice durulayın. Bir fanila parçasiyla parlatırsanız, çelik tencereniz pırıl pırıl olacaktır. 

SEBZELERİNİZİ TUZLU SUDA YIKARSANIZ... 

Marketten veya manavdan aldığınız sebzelerin daha etkili ve daha çabuk temizlenmesini istiyorsanız tuzlu suda yıkayabilirsiniz. Tuzlu su sebzelerinizin et etkili şekilde temizlenmesini sağlayacaktır. 

DİBİ TUTAN TENCERELERİNİZİ TUZLU SUDA BEKLETİRSENİZ... 

Bazen yemeklerimizi pişirirken ocakta unutabiliyoruz. Bu da sonrasında epeyce uğraşmamıza neden oluyor. Dibi tutan tencerelerinizi tuzlu suda bekletirseniz tencerenizi kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Zamandan tasarruf etmek isteyenler için harika bir öneri olacak. 

 

 

 

Yorumlar