Kuruyan rimel nasıl düzeltilir zeytinyağı ekleyin!

Kuruyan rimel nasıl düzeltilir? Kuruyan rimellerinizi çöpe atmanıza gerek kalmayacak! Bu yöntemlerle kuruyan rimellerinizi yeniden kullanabileceksiniz! 

Kuruyan rimel nasıl düzeltilir zeytinyağı ekleyin!

Makyaj yapmanın en önemli parçalarından birisi de hiç kuşkusuz rimel sürmektir. Rimel süren kadınların yaşadığı sorunların en büyüğü rimelin bir süre sonra kurumasıdır. Kuruyan rimeller işlevini kaybetmektedir. Bu nedenle kısa bir süre çöpe atılmaktadır. Biz de Elmaelma.com olarak kuruyan rimelleri evdeki malzemelerle yeniden kullanışlı hale getirmenin püf noktalarını hazırladık. Peki kuruyan rimel nasıl düzeltilir? İşte kuruyan rimellerinizi yeniden kullanışlı hale getirmenin 4 pratik yolu! 

ZEYTİNYAĞI EKLEYİN 

Kuruyan rimellerinizi yeniden kullanışlı hale getirebileceğiniz en etkili yöntemlerden biri zeytnyağı eklemektir. Yapmanız gereken tek şey rimelinize bir iki damla zeytinyağı eklemek ve rimel fırçasıyla karıştırmak. Zeytin yağı hem kuruyan rimelinizi düzeltmeye yardımcı olacak hem de aynı zamanda kirpiklerinize bakım yapacaktır. Dikkat etmeniz gereken tek şey 2 damladan fazla damlatmamak olmalıdır. 

BADEM YAĞI KURUYAN RİMELİNİZİ ÇÖZECEKTİR

Zeytinyağına alternatif olarak bir de badem yağını deneyebilirsiniz. Badem yağı da aynı zeytinyağında olduğu gibi kirpiklerinizin beslenmesine yardımcı olacaktır. Sadece birkaç damla damlatmanız yeterli oalcaktır. 

GÜL SUYU DÖKEBİLİRSİNİZ 

Kuruyan rimelinizi kullanışlı hale getirmenin bir diğer yolu da gül suyu dökmek olacaktır. Rimelinizin fırçasına gül suyu damlatın ve sonra fırçayı rimel kabınıza batırıp çıkarın. Hızlıca çözüldüğünü göreceksiniz

KAYNAR SU EN ETKİLİ YÖNTEMLERDEN BİRİ! 

Kuruyan rimeli düzeltmenin bir başka yolu ise kaynar sudan yardım almak. Bir kapta su kaynatın ve rimelinizi, ağzı sıkıca kapalı bir şekilde, kaynamış suyun içine bırakın. Su soğuyana kadar rimel kabın içinde kalsın. Sıcak su, kuruyan rimelin çözülmesine yardımcı olacaktır.

Yorumlar