Mutfakta pratik bilgiler işinizi kolaylaştıracak!

Mutfakta pratik bilgiler nelerdir? Mutfakta yarar sağlayan bu bilgiler sayesinde hem işiniz kolaylaşacak hem de sevdiklerinize hava atabileceksiniz.

Mutfakta pratik bilgiler işinizi kolaylaştıracak!

Mutfakta işinize yarayacak bilgiler öğrenmeye ne dersiniz? Bir girdiğimiz zaman çıkmak pek kolay olmayan mutfakta, işimizi kolaylaştıran bilgilere hepimizin ihtiyacı var. Bir gün mutlaka işinize yarayacak bu bilgileri öğrenmek isterseniz içeriğimize bir göz atmanızda fayda var.Peki mutfakta pratik bilgiler nelerdir? diyorsanız gelin bunlara beraber bakalım. İşte mutfakta işinizi kolaylaştıracak 5 pratik bilgi! 

AĞZI DAR ŞİŞELERİ TEMİZLEMEK İÇİN... 

Ağzı dar şişeleri temizlemek oldukça zordur. Bu şişeleri temizlemek için oldukça basit bir yöntem bulunuyor. Biraz su, deterjan ve bir kaşık pirinç koyup çalkalayın. Şişenin çok kolay bir şekilde temizlendiğini göreceksiniz. 

DONDURMA SERVİSİ YAPARKEN YAPIŞMAMASI İÇİN... 

Dondurma servis etmek oldukça zor bir iştir. Her serviste kaşığa yapışan dondurmalar oldukça can sıkıcı olabilmektedir. Bu durum için yapmanız gereken tek şey dondurmayı servis etmeden önce kaşığı ıslatmak olmalıdır. Islanan kaşık sayesinde dondurmanız servis edilirken daha düzgün bir şekilde çıkacaktır. 

BIÇAĞINIZ PASLANDIYSA... 

Bıçağınız paslandıysa yapmanız gereken tek şey yarım kuru soğanın üzerine pudra şekeri serpin ve bıçağı bununla ovun. Leke geçmezse aynı soğana karbonat serpip bununla ovmak. Kolay bir şekilde pas lekesinin gittiğini göreceksiniz. 

PEYNİRİN KURUMAMASI İÇİN... 

Aldığımız peynir kesilince ne yazık ki açık olan tarafları bir süre sonra kurumaya başlamaktadır. Bu durumun yaşanmasını engellemek istiyorsanız yapmanız gereken tek şey, kesilen peynirin kenarlarına tereyağı sürmektedir. Bu sayede peyniriniz sertleşip kurumayacaktır. 

KURABİYELERİN SERTLEŞMEMESİ İÇİN... 

Yaptığınız kurabiyeler de bir süre sonra bayatlamaya başlamakta ve sertleşmektedir. Kurabiyelerinizin sertleşmesini istemiyorsanız ağzı iyi kapanan bir teneke koymalı ve yanına iki dilim elma ekleyerek saklamalısınız. Böylece kurabiyeler uzun süre taze kalıp sertleşmezler.

 

Yorumlar