Kıyafet kombinlerinde renk uyumu nasıl olmalı zıt renkler bir arada!

Rengarenk giyinmek eğlenceli olabilir ancak tüm o renkleri kombinlemek bir hayli zor! Kıyafet kombinlerinde renk uyumunu sağlamanın yollarını hazırladık!

Kıyafet kombinlerinde renk uyumu nasıl olmalı zıt renkler bir arada!

Rengarenk giyinmek her ne kadar dışarıdan bakıldığında eğlenceli gibi görünse de tüm o karmaşık renkleri bir araya getirmek çok da kolay değil. Kıyafet kombinlerinde renklerin birbirine geçmesi, gerekli uyumun sağlanması için dikkat edilmesi gerekenleri Morhipo MAG ekibi rengarenk giyinmeyi sevenler için renkli giyinme önerileri hazırladı.

Sade ve çabasız ama rengarenk olabilirsiniz. Nasıl mı? Kıyafetlerinizde desenlerden vazgeçip zıt renkleri bir arada kullanırsanız renk blokları sayesinde harika görüneceksiniz. Tek renkli parçalar çoğu zaman stili ve günlük giyimi kurtarır. Ayrıca renkleri çaprazlamak oldukça eğlenceli bir oyun haline bile gelebilir. Renkli ve desensiz blok görünüm oldukça etkileyici olacaktır. 

EN SEVDİĞİNİZ RENGİ BELİRLEYİN!

Öncelikle renginizi seçin. Evet, yılın Pantone rengi canlı mercan (living coral) olabilir ya da moda dünyası turuncuya odaklanabilir, hatta Kendall ve Kylie neon yeşile takabilir. Ama siz kendi favorinizi seçin. Ardından aynı rengin farklı tonlarını bir arada kullanarak giyinmenin en özgüvenli yolunun tadını çıkarın. Ancak tonların birbirinden zıt olmaması gerektiği kuralını unutmayın.  

ZIT RENKLERİ BİR ARAYA GETİRİN!

Tek yapmanız gereken içinde iyi hissettiğiniz rengin zıt tonlarını bir araya getirmek. Turuncu, fuşya, bordoyu birlikte kullanabilir ya da mavi, lacivert ve turkuazı tercih edebilirsiniz. Renklerle oynamak cesaret ister. Özellikle bej ve beyaz tonlarını bu tip kombinlerde rahatça kullanabilirsiniz. 

ÇABASIZ GÖRÜNÜN!

Zıtlıktan uyum yaratmak renkleri kombinlere dahil etmenin en havalı yoludur. Zengin ve gösterişli duran zümrüt yeşili, safir mavisi, yakut kırmızısı gibi renkleri pastel tonlarla birlikte kullanın. Örneğin koyu yeşil ve pastel pembeyi bir araya getirebilirsiniz. 

SOĞUK RENKLERLE HAVALI GÖRÜNÜM!

Soğuk renkleri bir arada kullanarak hem şık hem daha cool olabilirsiniz. Yeşil ve maviyi bir araya getirin ve görünümü kahverengi botlarla dengeleyin. Tıpkı doğada olduğu gibi.

Yorumlar