Soğan kokusu elden nasıl çıkarılır deodorantla ellerinizi ovalayın!

Soğan kokusu elden nasıl çıkarılır? Evde uygulayacağınız basit yöntemle elinizdeki soğan ve sarımsak kokusundan kurtulabilirsiniz!

Soğan kokusu elden nasıl çıkarılır deodorantla ellerinizi ovalayın!

Belki de yemek yapmanın en zor tarafı soğan doğramaktır. Gerek gözlerimizi yaşartıp bizi sel sel ağlattığı için, gerekse yemek hazırlama sonrası ellerde kalan koku yüzünden olsun. Yemek yaparken soğan doğramak, kadınlar için bir kabusa dönüşüyor. Soğanın elde bıraktığı kokudan bir an önce kurtulmak isteyenler buraya! Size vereceğimiz birkaç basit yöntemle soğanın elinizde bıraktığı kokudan kurtulacaksınız! 

HAVUÇ KOKUYU YOK EDİYOR 

Soğan doğradıkttan sonra soğan kokusunun bıçağınızın üzerinde kalmasını istemiyorsanız.o zaman soğan doğradıktan sonra aynı bıçakla 1 tane de havuç dilimleyin. Havuç soğanın kokusunu bıçaktan çekip alacaktır.Soğan kokusunu bıçaktan çıkartmanın bir diğer yolu da bıçağı soğan doğradıktan sonra nane yaprakları ile ovmaktır.

DEODORANTLA ELLERİNİZİ OVALAYIN 

Eldeki soğan kokusunu tamamen gidermenin bir yöntemi de, soğan doğradıktan sonra ellerinizi her zaman kullandığınız deodorantınız ile iyice ovmaktır. Ellerinizi koltuk altı deodorantınız ile ovduktan sonra 5 dakika bekleyin ve sonrasında yıkayın.Ya da isterseniz her zaman kullandığınız kaşıklarınızdan temiz olanı alın ve sadece parmaklarınız ile tutun. Daha sonra elleriniz kaşıktayken ellerinizi akan suyun altına tutun.

ELLERİNİZDEKİ SOĞAN KOKUSUNDAN LİMON KABUĞU VE TUZ İLE KURTULUN 

Parmaklarınıza bulaşan soğan kokusu için ellerinizi limon kabuğu ve tuz ile ovabilirsiniz.Kavrulan soğanın kokusunu gidermek için kavurma sırasında tavaya bir miktar toz şeker ilave edin.

Ellerdeki limon kokusunu çıkarmanın bir başka yolu da  şudur. Küçük bir domatesi blenderdan geçirip suyunu çıkarın. Ellerinizi en az beş dakika boyunca suya batırılmış bir şekilde bekletin. Ardından sıvı detarjanla ellerinizi iyice yıkayın ve kurulayın. Ellerinizdeki soğan kokusunun geçtiğini göreceksiniz. Bu yöntemlerin hepsi sarımsak kokusu içinde geçerlidir. 

 

Yorumlar