Yeni alınan teflon tencere nasıl temizlenir zehrini akıtmak için süt pişirin!

Yeni alınan teflon tencerenin ilk kullanımından önce tencerenin kireç ve minerallerden kaynaklı lekelerin olmaması için temizleme yöntemleri hazırladık!

Yeni alınan teflon tencere nasıl temizlenir zehrini akıtmak için süt pişirin!

Teflon tencerenin ilk kullanımında ön temizliği mutlaka yapılmalıdır. Teflon tencerenin sudaki kireç ve minerallerden kaynaklanabilecek herhangi bir lekelenmenin önüne geçmek ve yemeklerin daha lezzetli olabilmesi için yeni alınan teflon tencere veya tavaların temizliği nasıl yapılır? Sorusuna yanıt aradık ve teflon tencere veya tavanın ilk temizliğinin yapılması ile ilgili bazı sıralamalarda bulunduk! 

YENİ ALINAN TEFLON TENCERE VEYA TAVANASIL TEMİZLERNİR?

İlk olarak teflon tencere veya yavanın temizliğini yaparken bir miktar içerisine süt koyarak kaynatın. Bu işlem teflonun zehrini akıtmak için oldukça etkili bir adımdır.  Teflonunuzu yıkamanın bir diğer yöntemi de içerisine bolca su koyup daha sonra karbonat ve sirkeyi ilave edin ve kısık ateşte kaynatın.

Teflonu temizlemek için bir muz kabuğunun iç kısmını iyice yedirin. Daha sonra teflonunuzun yarısına kada rsu doldurp içerisine 2 yemek kaşığı kadar toz şeker ilave edin ve aynı şekilde kısık ateşte kaynamaya bırakın!

Her derde deva olan sarımsağın gücünü teflonunuzu yıkamada da oldukça etkili olduğunu biliyor muydunuz? Antibakteriyel özelliği olan sarımsağı teflonunu içerisine doğradıktan sonra yarısına tekabül edecek şekilde su doldurun ve kısık ateşte kaynamaya bırakın. Daha sonra sarımsak kokusundan kurtulmak için deterjan kullanabilirsiniz.

 

Yorumlar