Zerdeçallı diş macunu nasıl yapılır sağlıklı beyaz gülüşler için...

Sağlıklı gülüşler için evde zerdeçallı diş macunu yapmaya ne dersiniz. Dişler için oldukça sağlıklı olan bu macunun faydaları saymakla bitmiyor!

Zerdeçallı diş macunu nasıl yapılır sağlıklı beyaz gülüşler için...

Kşisel bakım marketlerinden satın alınan diş macunlarının sağlıksız ve istenilen etkiyi alamayanlardansanız bembeyaz dişler için evde zerdeçallı diş macunu yapmaya ne dersiniz? İçerisinde çeşitli katkı maddelerin bulunduğu diş macunlarını kullanmaktan sıkıldıysanız evde kendi diş macununuzu yapabilirsiniz! Zerdeçalı sadece dişlerde değil aynı zamanda tükettiğimiz yemeklerde, çaylarda ve daha bir çok alanda kullanıyoruz. Kullanım alanı oldukça kapsamlı olan baharatın sağlığa ve dişe olan faydaları saymakla bitmiyor. Bizde elmaelma.com olarak bembeyaz saplıklı gülüşleri elde etmek isteyenler için evde kendi diş macununuzu yapabileceğiniz zerdeçallı diş macunu hazırladık!

DİŞLERİ BEYAZLATAN ZERDEÇALLI DİŞ MACUNU NASIL YAPILIR?

Malzemeler: 1 çay kaşığı toz zerdeçal, 1 yemek kaşığı kabartma tozu, göz kararı  hindistan cevizi yağı yeterli olacaktır.

Yapılış aşaması; Yukarıdaki ölçüdeki zerdeçal ve kabartma tozunu bir kabın ileve ederek kıvam alana kadar karıştırın. Daha sonra hindistan cevizi yağınıda ilave ederek karıştırmaya devam edin. İşte bezay gülüşlere kavuşmak için zerdeçallı diş macununuz hazır!

ZERDEÇALLI DİŞ MACUNUN FAYDALARI NELERDİR?

Zerdeçalın içerisinde bulunan anti enflamatuar  ve anti mikrobiyal özelliği ile dişleri beyazlatmasının yanında diş etlerini güçlendirmeyi desteklemektedir. 

 

 

Yorumlar