Karbonatın faydaları mide ve diş ağrılarını yok ediyor!

Karbonatın faydaları neler? Hangi hastalıklara iyi gelir? Mide ve diş ağrısına birebir fayda sağlayan karbonatın bilinmeyen faydalarını duyunca şaşıracaksınız!

Karbonatın faydaları mide ve diş ağrılarını yok ediyor!

Daha çok mide ve diş ağrılarına fayda sağladığı bilinen ve zengin minerallerden oluşan karbonat, çok eski zamanlardan itibaren alternatif tıpta kullanılmaktadır. İnsan sağlığına oldukça fayda sağlayan karbonat, gerek cilt için gerekse vücut için oldukça yararlıdır. Bunun yanı sıra Mısırlılardan itibaren de ev temizliğinde kullanılmaya başlanmıştır. Peki hem doğal ilaç olarak hem de ev temizliğinde kullanılan karbonatın faydaları neler? Hangi hastalıklara iyi geliyor? Elmaelma.com olarak antik çağlarda keşfedilen karbonatın bilinmeyen faydalarını neler olduğunu sizler için araştırdık. İşte evimizde her daim yer alan karbonatın hiç bilmediğimiz faydaları! 

VÜCUDUN pH DENGESİNİ DÜZENLİYOR 

Karbonatın en bilinen özelliği vücudun pH düzeyini dengelemesidir. Bunun yanı sıra üst solunum yolları rahatsızlıklarına da iyi geldiği blinmektedir. 

SİYAH NOKTALARI YOK EDİYOR 

Karbonat cilde de çok iyi gelmektedir. Gözeneklerin sıkılaşmasını ve siyah noktaların ortadan kalkmasına yardımcı olur. Cildinize 10 ya da 15 dakika buhar maskesi yaptıktan sonra iki yemek kaşığı limon suyuna bir buçuk yemek kaşığı karbonat ekleyin ve cildinize masaj yaparak uygulayın. Hepsi bu kadar! Gözle görünür değişimn farkına varacaksınız! 

KANSER OLUŞUMUNU ENGELİYOR 

 Kemik ve kas hareketlerinde önemli olan asit fazla olunca ödem oluşur. Bu ödem faydalı olan asidin zararlı hale gelmesine neden olur. Karbonatlı su bu dengeyi düzelterek az olan asidi yükselttiği gibi yüksek olan asidi de düşürür. Karbonatlı su aynı zamanda hücrelerin deformasyonunu önleyerek kanser oluşumunu engeller. 

ATEŞİ DÜŞÜRÜYOR 

Karbonat ateş düşmesine de iyi gelmektedir. Ateşi yükselen kişi için uzmanlar, lık bir kova suya iki yemek kaşığı karbonat eklenip karıştırılmasını ve temiz bir havlu batırarak koltuk altı, alın, ense ve göğse bırakılarak ateşlenmenin şiddetlenmesinin azalacağını söylüyor. 

 

Yorumlar