Kılcal damar çatlaması neden olur at kestanesi yağı sürerseniz...

Kılcal damar çatlaması neden olur? Kılcal damar çatlamasına doğal tedavi nasıl olur? Kılcal damar çatlamasıyla ilgili tüm merak edilenler!

Kılcal damar çatlaması neden olur at kestanesi yağı sürerseniz...

Kılcal damarlar cildin yüzeyine yakın 1 mm az çapta kabarık olmayan ve elle hissedilmeyen kırmızı, yeşil veya mavi çizgilerdir. Çatladığında daha çok kırmızı çizgiler halinde görünen kılcal damarlar örümcek ağı gibi bir görüntüye sahiptir. İnsanların damarlarla ilgili yaşadığı en önemli sorunlardan olan kılcal damar çatlaması, kişinin psikolojisinin bozulmasına neden olan hoş olmayan bir görüntüye sebebiyet vermektedir.  En çok genç ve orta yaşlarda görünen bu rahatsızlığın birçok farklı nedeni bulunmaktadır. Peki kılcal damar çatlaması neden olur? Doğal tedavi yöntemleri neler? İşte kılcal damar çatlamasıyla ilgili tüm merak edilenler! 

VÜCUTTA YAKLAŞIK 40.000 KİLO METRE KILCAL DAMAR VARDIR 

Kılcal damarlarımız beyinden ayak damarlarına kadar her yerde mevcuttur.İnsan vücudunda yaklaşık 40.000 kilo metre olan kılcal  damar vardır. Kılcal damarlar kan ve dokular arasındaki alışverşi sağlamaktadır. Bazı nedenlerden dolayı hemen hemen her cins ve yaş grubunda bu damarların geçtiği noktalarda bazen mor bazen kırmızı lekeler oluşur. Bu kılcal damarların çatladığı anlamına gelir. 

KILCAL DAMAR ÇATLAMASI AĞRILARLA KENDİNİ BELLİ ETMEKTEDİR

Kılcal damarların görünmesi ciddi bir rahatsızlık olamamasına rağmen estetik açıdan hoş olmayan bir görüntüye neden olmaktadır. Kılcal damar çatlaması vücudun hemen hemen her yerinde görülmektedir. Ağrılarla kendini belli eder. Yüzde leke gibi görünür vücudun diğer yerlerinde damarlar daha belirgindir. 

KILCAL DAMAR ÇATLAMASINA PEK ÇOK NEDEN SEBEP OLMAKTADIR 

Kılcal damar çatlamasına neden olan pek çok faktör bulunmaktadır. Bunlardan bazıları;  Cilt yüzeyi hassas olduğunda, ani sinir krizi ve yaşanan ağır stres, gül hastalığı gibi hastalıklarda sıklıkla rastlanır, kullanılan cilt kremler, radyasyon ışınlarının cildi deforme etmesi ile, genellikle varisin ilk dönemlerinde , uzun süre güneş ışınlarına maruz kalmak, aile öyküsünde bu hastalığın olması gibi nedenlerden dolayı yaşanır.

AT KESTANESİ ÇATLAKLARI GİDERMENİN EN ETKİLİ YOLU! 

Kılcal damar çatlaması problemi yaşayan kişiler genellikle lazer uygulaması ile tedaiv edilemktedir. Bu hastalık birçok cilt sorunun belirtisi olabileceğinden dolayı mutlaka bir uzmana görünülmesi gerekmektedir. Bu hastalığın tedavisi oldukça kolaydır. Üstelik bu hastalığın tedavisinde alternatif tıptan da yararlanılmaktadır. En etkili doğal yol ise at kestanesidir. At kestanesi içerdiği içerdiği bileşikler sayesinde kan dolaşımını hızlandırdığından iyileştirmede de oldukça etkilidir.

KAN DOLAŞIMINI HIZLANDIRARAK TEDAVİ EDİYOR 

İçeriğindeki bileşikler sayesinde kan dolaşımını hızlandıran at kestanesi yüzde bile kullanılmaktadır. Sadece dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri bunun düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. 500 gramlık at kestanesini blendırdan geçiriniz içerisinde biraz sirke ve zeytin yağı koyup krem kıvamına getirin. Kılcal damarların olduğu bölgeye uygulayınız.  Kısa süre içerisinde sorun yaşadığınız bölgeinin iyileştiğini fark edeceksiniz. 

 

 

Yorumlar