Damla sakızının faydaları astım ve bronşite iyi geliyor!

Damla sakızının faydaları neler? Hangi hastalıklara iyi geliyor?Türk mutfağında sıkça kullanılan, aktarlarda gramla satılan damla sakızının inanılmaz faydaları!

Damla sakızının faydaları astım ve bronşite iyi geliyor!

Ülkemizde Ege Bölgesinde yetiştirilen sakız ağacından elde edilen damla sakızının insan sağlığına ne kadar faydalı olduğunu duymuş muydunuz? Eski çağlardan itibaren alternatif tıp alanında kullanılan damla sakızının faydaları adeta mucizevi etki yaratıyor. Aktarda gramla satılan damla sakızı hakkında tüm merak edilenleri sizler için derledik. Peki damla sakızının faydaları neler? Hangi hastalıklara iyi geliyor? Damla sakızına dair tüm merak edilenleri haberimizin detayında bulabilirsiniz.

ALTERNATİF TIP ALANINDA KULLANILMAKTADIR 

Ülkemizde Ege bölgesinde yetiştirilen damla sakızı sakız ağaçlarından elde edilmektedir. Asıl yeri ise sakız adasıdır. Bu madde eski çağlardan itibaren alternatif tıp alanında kullanılmıştır. 

KUVVETLİ BİR ANTİSEPTİK İÇERİĞE SAHİPTİR 

Damla sakızı ağızda çiğnenebilen bir maddedir ve mat bir renge sahiptir. İçerisinde bol miktarda ferahlatıcı madde bulunmaktadır. Ayrıca doğadaki en kuvvetli antiseptik içeriğe sahip olan bir maddedir. 

AĞIZ İÇERİSİSİNDE BAKTERİ OLUŞUMUNU ÖNLEMEKTEDİR 

Damla sakızının faydaları saymakla bitmiyor. Bunlardan bir taneside ağız içeriisndeki enfeksiyonu azaltmasıdır. Damla sakızı bunun yanı sıra dişlerin beyazlamasını da sağlamaktadır. Diş yüzeyinin sararmasını engelleyerek ağız içerisinde bakteri oluşumunu da önlemektedir. 

SAÇLARIN PARLAK VE CANLI GÖRÜNMESİNİ SAĞLAMAKTADIR 

Damla sakızı saç dökülmesine de iyi gelmektedir. Saçların daha parlak ve canlı görünmesini sağlayan damla sakızı aynı zamanda saçları kuvvetlendirmektedir. 

ASTIM VE BRONŞİT RAHATSIZLIKLARINI KÖKÜNDEN SÖKÜYOR

Damla sakızı astım ve bronsit rahatsızlıklarını kökünden sökerken mide de yaşanan reflü ve ülser gibi rahatsızlıklarada iyi gelmektedir. Özellikle mide bulantısı ve mide yanması sırasında sakız çiğnenerek tükürüğe karışır. 

AKCİĞER KANSERİ RİSKİNİ AZALTIYOR 

Solunum hastalıklarının girilmesini sağlayan damla sakızı özellikle bal ile karıştırıldığına mucize etki yaratıyor. Enfekiyon kapmış boğazı ve akciğeri temizleyen damla sakızı akciğer kanseri riskini de azaltmaktadır. 

 

 

 

Yorumlar