Şeftalinin faydaları hazımsızlık ve şişkinlik sorununa iyi geliyor!

Şeftalinin faydaları neler? Lif bakımından oldukça zengin olan şeftalinin sağlığa olan faydalarını duyunca çok şaşıracaksınız. İşte mucize meyvenin faydaları!

Şeftalinin faydaları hazımsızlık ve şişkinlik sorununa iyi geliyor!

Vitamin ve mineral bakımından oldukça faydalı olan  şeftali lif bakımından zengin bir meyvedir. Uzak doğu ülkelerinde mucize meyve olarak adlandırılan bu enfes meyve göz sağlığından tutun da cilt sağlığına kadar pek konuda yarar sağlamaktadır. Peki şeftalinin bilinmeyen  faydaları nelerdir? Haftada bir şeftali suyu içerseniz ne olur? Yaz aylarında keyifle tükettiğimiz bu mucizevi meyvenin faydalarına gelin hep beraber bakalım. 

C VİTAMİNİ BAKIMINDAN OLDUKÇA ZENGİNDİR 

Dünya'da en çok Uzak Doğu ülkelerinin hayranlıkla tüketiği bir besindir. Hücreleri yenileme özelliği bulunan şeftali C vitamini bakımından oldukça zengin bir meyvedir. Bu özelliği sayesinde kas ve kemik gelişimine de katkı sağlamaktadır. 

HAZIMSIZLIĞA İYİ GELİYOR 

Çok zengin bir lif içeriği bulunmaktadır. Bu özelliği sayesinde de sindirimi kolaylaştırmaktadır. Bunun yanı sıra vücudun enerji oranını yükseltmektedir. Yemeklerden sonra yaşanan hazımsızlık ve şişlik sorunlarının giderilmesine yardımcı olur. 

ADET DÖNEMLERİNDE GÖRÜLEN KANSIZLIĞA İYİ GEMEKTEDİR 

Adet dönemlerindeki kadınlarda ve gelişim çağındaki çocuklarda görülen kansızlık demir eksikliğinden dolayı ortaya çıkar. Uzmanlar bu dönemlerde şeftali suyu tüketilmesi gerektiğini belirtir. 

DEFORMASYONA UĞRAYAN CİLDİ YENİLEMEKTEDİR! 

Çeşitli nedenlerden dolayı deforme olan cilde iyi geldiği bilinmektedir. Özellikle de cilt üzerinde olumsuz etkileri bulunan serbet radikallerin idrarla dışarı atılmasını sağlamaktadır. 

 

Yorumlar