Sevilmek için sevimli olmak gerek!

İngiliz üniversiteleri karşınızdakini etkileyen en gerçek unsuru araştırdılar!

Sevilmek için sevimli olmak gerek!

Bir insanı ilk defa gördüğünüzde ilginizi çeken şey nedir? Bu soru, gözüne kestirdiği kişiyi avucuna almak isteyen herkesin aklını kurcalıyor. Bizim samimiyetimizi karşımızdakine yansıtan davranışlar neler? Güzelce törpülenmiş ve kıpkırmızı boyanmış cilalı tırnaklar mı? Yoksa Kazakistan'ın incir ağaçlarından elde edilen nadide bir koku mu? Hiçbiri!

Nothingham ve Liverpool üniversitelerinden tecrübeli araştırmacılar bu içinden çıkılamayan  konunun üzerine eğilmiş ve yaptıkları araştırma sonucu bir cevap elde etmişler. 32 kadın ve 35 erkek üzerinde yapılan bu araştırmada, İngiliz bilimadamları katılımcılardan karşı cinste etkileyici buldukları  özellikleri ve davranışları listelemelerini istedi.

Yapılan bu anket çalışmasının sonucunda ortaya son derece duygusal bir sonuç çıktı : İlk görüşte hiç kimsenin ne fiziksel özelliklerinden  ne de bizimle aynı zevkleri paylaşıyor olmasından etkilenmiyoruz. Hayır! Birini ilk gördüğümüzde dikkat ettiğimiz şey karşımızdaki kişinin kibarlığı ve çevresindekilere karşı cömert davranışları.

Bu sonuçlar tabii ki uzun soluklu bir ilişki arayan kişiler için geçerli. Öte yandan, etrafınızdaki kişilere karşı cömert ve nazik davranışlarınız yine de size seksi ve baştan çıkarıcı bir hava katarak, karşınızdaki kişiyi etkilemeniz için avantaj kazandıracak.
 

Yorumlar