Su alerjisi belirtileri cildinizde kızarıklık ve döküntü varsa...

Su alerjisi nedir? Su alerjisinin belirtileri neler? Tedavisi var mıdır? Çok nadirde görülse su alerjik reaksiyona neden olabiliyor. İşte nedeni!

Su alerjisi belirtileri cildinizde kızarıklık ve döküntü varsa...

Su alerjisini hiç duymuş muydunuz? Çok nadir olarak görülse de su da alerjik reaksiyona neden olabilmektedir. Yaşamın vazgeçilmez kaynaklarından biri olan su alerjiye sebebiyet verdiğinde malesef kişinin yaşam kalitesini oldukça kötü etkiliyor. Peki su alerjisi nedir? Su alerjisinin belirtileri neler? Tedavisi var mı? Tüm merak ettiğiniz soruların yanıtlarını içeriğimizden bulabilirsiniz. İşte tüm merak ettiklerinizin cevabı! 

BİRİ SUYA DOKUNUNCA DİĞERİ SUYU TÜKETİNCE ORTAYA ÇIKIYOR 

Su vazgeçilmez yaşam kaynağıdır. Vücudun ihtiyacı olduğu en önemli kaynaktır. Uzmanların tavsiyesine göre günde 2,5 litre tüketilmesi gereken su, yeteri kadar tüketilmediğinde ciddi hastalıklara neden olmaktadır. İki türlü su alerjisi bulunmaktadır. Bunlardan biri suya dokununca diğeri de suyu tüketince ortaya çıkmaktadır. 

ÖLÜMLE SONUÇLANABİLİR 

Su alerjisi cilt yüzeyince kızarıklığa neden olmaktadır. Şiddeti kişiden kişiye göre değişiklik gösteren bu rahatsızlık ölümle bile sonuçlanacak kadar ciddidir. Tedavi şekli ise sanıldığı kadar kolay değildir. 

SU ALERJİSİNİN BİRÇOK NEDENİ BULUNMAKTADIR 

Sağlıksız, düzensiz ve hareketsiz yaşam, organik olmayan besin tüketimi, metropol şehirler,hava kirliliği, kimyasal maddelerin artması,genetiksel bazı faktörler,fast food tüketimini,ruhsal hastalıkların çoğalması gibi durumlar su alerjisine zemin hazırlayan etkenlerdir. 

SU ALERJİSİNİN BELİRTİLERİ;

 Cilde teması esnasında kızarıklık, döküntü ve şişme,Yüksek derecede kaşınma, ateşlenme, baş ağrısı ve akabinde gelişen mide bulantısı kusma hissi, içerken boğazda yanma hissi, boğaz enfeksiyonu gibi belirtiler; şişkinlik yutkunmada zorlanma, dil şişmesi, ağız içi yaralar gibi belirtilerle kendini gösterir. 

NASIL TEDAVİ EDİLİR? 

Su alerjisinin en doğru tedavi yöntemi hiç kuşkusuz uzman kontrolünde olanıdır. Malsef kesin bir tedavi yöntemi bulunmamaktadır fakat cilde bazı kremler sürülerek suya temas anında aşırı derece etkilenmesinin önüne geçmektedir. Bu tarz rahatsızlığı bulunan kişiler için özel filtrelerden geçirilen sular tüketilmektedir. 

 

 

Yorumlar