Varis tedavisi hangi mevsimde yapılır sonbahar kış en uygun mevsim!

Varis tedavi hangi mevsimde yapılır? Gerek görünümü gerekse ağrıları nedeniyle sağlık porblemi olan varisten kurtulmanın en güzel mevsimi sonbahar kış!

Varis tedavisi hangi mevsimde yapılır sonbahar kış en uygun mevsim!

Kişinin beslenme ve gün içerisindeki hareketine bağlı olarak genellikle bacak arkasında damarların belirginleşmesiyle ve zamansız ağrılara neden olmasıyla ünlü olan varis sorunun önüne geçmek için en uygun mevsim sonbahar kış dönemleridir. Uzmanlar, varis hastalığı tedavisi için en uygun dönemin Sonbahar-Kış mevsimleri olduğunu belirtiyor. Acıbadem Fulya Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Cem Arıtürk konuyla ilgili olarak bazı açıklamalarda bulundu. İşte Varis tedavisinde mevsimin önemlilik derecesi...

Havaların soğumaya başladığı dönemler, uzmanlar tarafından bazı cerrahi operasyonlar için de en uygun zamanlar olarak görülüyor. Gerek iyileşme süreci gerekse de konfor açısından bu dönemler, sıcak havalara oranla hastalar ve hasta yakınları tarafından daha çok tercih ediliyor. Sıcaklar, mevsim geçişlerindeki hava dengesizlikleri, basınç artışı ve güneş ışınlarının etkisi derken varis şikayetlerinin arttığı dönemleri geride bıraktık. Önümüzdeki sonbahar ve kış aylarında havaların serinlemesi ve günlük hayatın koşuşturması varis hastalığının şikayetlerinin azalmasına ve daha az önemsenmesine sebep olabilir.

Havaların serin olduğu ve güneşin kendini çok göstermediği bu aylar varis tedavisinin yapılması için en uygun dönem. Gerek tıbbi amaçlı tedavilerin gerekse de estetik amaçlı girişimlerin Mayıs-Haziran aylarına kadar bitirilmesi yeni yaz sezonuna rahat, sağlıklı ve güzel bacaklar ile girmenizi sağlayacaktır.

Yorumlar