Sevcan Yaşar Kimdir

Sevcan Yaşar kimdir aslen nereli kaç yaşında? Sevcan Yaşar'ın biyografisinde Sevcan Yaşar'ın sevgilisi annesi babası kim sorularıyla Sevcan Yaşar evli mi gibi çok merak edilen yanıtlar da var.

Sevcan Yaşar
-A A+

Sevcan Yaşar kimdir? Oyuncu Sevcan Yaşar modellik yarışması sonucu şöhretliler kervanına katılmış bir isim. 1990 İzmir doğumlu olan Sevcan Yaşar'ın hayatı hayranları tarafından merak ediliyor. Oyunculuk basamaklarını emin adımlarla çıkan Sevcan Yaşar kimdir aslen nereli yaşı boyu kilosu kaç sorularının tamamının yanıtı haberimizde. Ayrıca Sevcan Yaşar'ın sevgilisi kim evli mi sorusunun da detaylı yanıtlarına Sevcan Yaşar kimdir sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Sevcan Yaşar biyografisinde Sevcan Yaşar'ın dereceye girdiği modellik yarışmasına ilişkin detayların yanı sıra Sevcan Yaşar'ın eğitimi filmleri ve dizilerinin de ayrıntılı detayları var.

SEVCAN YAŞAR KİMDİR BOYU VE KİLOSU

Sevcan Yaşar 1990 yılında doğdu. 28 yaşında olan Sevcan Yaşar aslen İzmirli. Sevcan Yaşar hem Türkiye'de hem de dünyada modellik başarısı tescillenmiş bir isim. 1.78 boyunda olan Sevcan Yaşar 62 kilo. 2011 yılında düzenlenen 23. Miss Model Of Turkey birincisi olan Sevcan Yaşar, sonrasında Çin'de düzenlenen Miss Model Of World yarışmasında da birinci oldu. Sevcan Yaşar'ın kariyeri ve eğitimi tamamen farklı alanlara yönelmiş durumda. Modellik alanında derece kazanmasına karşın Sevcan Yaşar tercihini oyunculuktan yana kullandı.

SEVCAN YAŞAR BİYOLOJİ OKUMUŞTU

Modellik kariyerini oyunculukla değiştiren Sevcan Yaşar aslında Ege Üniversitesi Biyoloji Bölümü mezunuydu. Ancak hiçbir zaman eğitimini aldığı işi yapmak istemedi. Mezuniyetinin ardından İstanbul'a yerleşti ve oyunculuk eğitimleri almaya başladı.

Sevcan Yaşar kimdir

SEVCAN YAŞAR'I ZİRVEYE ÇIKARAN DİZİ EDHO

Halen Yeditepe Üniversitesi'nde tiyatro eğitimi alan oyuncu Sevcan Yaşar, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisiyle kariyerini zirveye taşıdı. Daha önce Kayıp Şehir, Böyle Bitmesin, Aramızda Kalsın dizilerinde de görev alan Sevcan Yaşar, EDHO'da Esra karakterine can verdi. 

Sevcan Yaşar, EDHO kadrosuna girişini şöyle anlatmıştı:

"Bu dizinin olmasını en baştan beri çok istiyordum. Çünkü içimden bir ses bu dizide olmam gerektiğini söylüyordu; projeyi çok beğenmiştim. Deneme çekimlerine gittim ve kabul edildim."

Rol aldığı diziler arasında; Kayıp Şehir, Böyle Bitmesin, Aramızda Kalsın, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz yer almaktadır. Yayınlandığı dönemde reyting rekorları kıran EDHO'dan Sevcan Yaşar ani bir kararla ayrılmıştı. Aradan bir kaç ay geçince Sevcan Yaşar'ın efsane diziden neden ayrıldığı ortaya çıktı. Sevcan Yaşar 2018 yazında ekrana gelecek olan Erkenci Kuş adlı romantik komedi dizisinde Aylin Yüksel karakterini canlandıracaktı.

Erkenci Kuş Aylin (Sevcan Yaşar kimdir)

ERKENCİ KUŞ'UN AYLİN'İ SEVCAN YÜKSEL

2018 yazında Star TV'de ekrana gelen ve başrollerini Can Yaman ile Demet Özdemir'in paylaştığı Erkenci Kuş dizisinde Sevcan Yaşar, hırslı ve intikam duygusuyla perçinlenmiş Aylin karakterini oynaya başladı. Çalıştığı reklam ajansından hırsızlık yaptığı gerekçesiyle atılan Aylin karakterinin tek derdi eski ajansından intikam almaktı. 

SEVCAN YAŞAR'IN SEVGİLİSİ BİLGEHAN BİRİNCİOĞLU

Sevcan Yaşar EDHO dizisi setinde tanıştığı ve dizide azılı düşmanlarından biri olan oyuncu Bilgehan Birincioğlu ile sevgili. Öyle ki ikili Yeniköy'de bir kafede öpüşürken yakalanmış ve aşklarını kabul etmek zorunda kalmışlardı.

Sevcan Yaşar ve sevgilisi Bilgehan Birincioğlu

SEVCAN YAŞAR'IN AİLESİ OYUNCU OLMASINA KARŞI ÇIKTI

Sevcan Yaşar, ailesinde herkesin doktor, memur olmasından dolayı başlarda dizilerde rol almasına destek bulamadığını söylüyor.

"Diziden arta kalan zamanlarda okula gidiyorum. Okulu da çok seviyorum. Daha önce biyoloji okumuştum. Şu an gerçekten istediğim bölüm olduğu için okuluma severek gidiyorum. Biyolojiyi de seviyordum ama tiyatro benim için daha mutluluk verici oldu. Ailemde doktorlar, memurlar var; başta benim oyuncu olmama şaşırdılar."