Savaş Dinçel 77. yaşını 12. Savaş Dinçel Tiyatro Ödülleri sahiplerini özel bir kutlamayla buldu!

Usta sanatçı Savaş Dinçel'in 77. yaşını ve 12. Savaş Dinçel Tiyatro Ödülleri özel bir gecede kutlama ile ödüller sahibini buldu!

Şeyda Odabaş

Ardında biriktirdiği kocaman bir başarıyı ve dolu dolu anılar bırakan ve 2007'de aramızdan ayrılan, usta oyuncu Savaş Dinçel 77. yaşını Müjdat Gezen Sanat Merkezi öğrencileri tarafından seçilen vefatının ardından her yıl düzenlenen '12. Savaş Dinçel Tiyatro Ödülleri' ile kutlandı. 

Her yıl olduğu gibi bu yıl da 2019 - 1 Nisan Pazartesi akşamı 'Baba Sahne'de gerçekleşen özel bir davetle Usta oyuncunun yakın dostları öğrencileri ve Kadıköy Belediye Başkanı Aykut Nuhoğlu'nun da bulunduğu 12. Savaş Dinçel Tiyatro Ödülleri’nde En İyi Oyun Yazarı - En İyi Yönetmen - En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Erkek Oyuncu ödülleri verildi. 

murat akkoyunlu

12. Savaş Dinçel Tiyatro Ödülleri’nde usta oyuncu Savaş Dinçel'in yer aldığı dizi, tiyatro projelerden özel olarak hazırlanan videonun gösterimi sırasında konuklar duygu yüklü anlar yaşandı.

12. savaş dinçel tiyatro ödülleri

Geceyi diğer törenlerden ayıran birlik ve beraberliğini güçlü hissettiğim bu özel gecede Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Sumru Dinçel, Haldun Dormen, Müjdat Gezen, Mustafa Alabora, Özge-Şevket Çoruh, Zuhal Olcay-Mazlum Çimen, Gani Müjde, Ozan Güven, İlker Ayrık, Günay Karacaoğlu, Mustafa Üstündağ, Murat Akkoyunlu, Ömür Arpacı, Emre Karayel, Nazlı Tosunoğlu, Betül Demir, Ahmet Saraçoğlu, Caner Güler, Fırat Doğruloğlu, Cem Cücenoğlu, Anta Toros, Özen Yula, Rıza Sönmez, Ruhi Sarı gibi isimler katıldı. Şamil Yılmaz En İyi Oyun Yazarı, Yiğit Serdemir En İyi Yönetmen, Nezaket Erden En İyi Kadın Oyuncu, Murat Akkoyunlu ise En İyi Erkek Oyuncu ödülleri sahibini buldu.

12. savaş dinçel ödülleri sahiblerini buldu

'KENDİMİZİ YETİM HİSSETMEMEK İÇİN 'BABA SAHNE'''

Ekranların sevilen başarılı oyuncusu olan Şevket Çoruh'un büyük emekler harcayarak tamamen kendi yatırımı ile kurduğu ve bir röportajında “Kime güveniyorsun diye sorulduğunda ‘Babama’ denir ya; bu sahne de bizim babamız olacak. Türkiye’de tiyatro yapıyorsanız yetim kalmaya mahkûmsunuz. Bir anda salonunuzu elinizden alırlar. Baba Sahne kimseyi yetim bırakmayacak”  diyerek adını 'Baba Sahne' verdiği Baba Sahne'de Savaş Dinçel Salonu'nda usta oyuncunun 77. doğum günü kutlandı.

şevket çoruh

Şevket Çoruh'un da ustası olan Savaş Dinçel'in 77. doğum günü ve 12. Savaş Dinçel Tiyatro Ödülleri’nin de sahiplerini bulduğu gecenin sunuculuğunu, yine Dinçel’in eski öğrencilerinden biri olan İlker Ayrık üstlendi.

ilker ayrık

Sevilen oyuncu Şevket Çoruh’un da ustası olan ve 12 yıl önce hayatını kaybeden usta oyuncu Savaş Dinçel'in eşi Sumru Dinçel, Şevket Çoruh, eski öğrencileri, torunu ve torunları sayılan öğrencilerinin çocukları, bu yıl da sahnede bir araya geldiler. Öğrencileri sahnede, Savaş Dinçel’in “Sersem Kocanın Kurnaz Karısı oyununda seslendirdiği ve sözleri kendisine ait olan “Bir Sanatkar Asla Ayı Değildir” şarkısını söylediler, ardından doğum günü pastası kestiler. 

savaş dinçel 12. tiyatro ödülleri..

Müjdat Gezen’in Savaş Dinçel ile anılarını paylaşmasının ardından, her yıl aynı
tarihte Müjdat Gezen Sanat Merkezi öğrencileri tarafından tiyatro alanında verilen Savaş Dinçel Ödülleri de 12. kez sahiplerini buldu.

savaş dinçel 12. tiyatro ödülleri

En İyi Oyun Yazarı seçilen Şamil Yılmaz ödülünü Gani Müjde’den alırken; En İyi Yönetmen seçilen Yiğit Serdemir’e ödülünü Haldun Dormen takdim etti. En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görülen Nezaket Erden ödülünü Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun elinden alırken, Murat Akkoyunlu’ya En İyi Erkek Oyuncu ödülünü Zuhal Olcay verdi.

savaş dinçel ödülleri İşte özel geceye ait detaylar....

müjdat gezen

"Sitemizde köşe yazarı olarak yazı yazan tüm yazarlarımız yazdıkları yazı ve görüşlerden tamamıyla kendileri sorumludur. Köşe yazarlarının yazılarından dolayı İnternethaber Yayıncılık AŞ. (elmaelma.com) hiçbir şekilde yasal sorumluluk kabul etmemektedir."
Yorumlar