Kendini sevme yolları nelerdir insan kendisiyle nasıl barışık olmalıdır?

Uzun bir süredir aynaya bakmayı reddediyorsan ve kendine gelme zamanın geldi. Her gün ayna karşısında kendini zehirlemek yerine kendini sev!

Şeyda Odabaş
-A A+

Uzun bir süredir aynaya bakmayı reddediyor ve kendini olduğun gibi sevmiyorsan bunu yapmaya devam etme artık! Çünkü artık kendinle barışma zamanın geldi! Çevrendeki insanlar yüzünden veya geçen zamanın verdiği olumsuz olaylar yüzünden kendi öz bedenine küsüp olmadığın biri gibi davranıyor ve sürekli suratına o kaba saba makyajları yapıyorsan buna bir son ver! En son ne zaman aynaya baktın veya en son ne zaman evet beni ben yapan kemerli burnum veya ağzım dedin? Unutma bizleri biz yapan esas aldığımızda kalbimiz, ağzımızdan dökülen sözcüklerdir ama en önemliside karşımızdaki kişiyi bu şekilde etkilediğimizde fiziksel olarak kemerli burnumuz veya güzel gözlerimiz karışımızdaki kişinin aklında bırakan fiziksel özelliklerimizdir. Etrafına bir bak evet senden çok daha güzel kadınlar ve yakışıklı erkekler var ama insanları ne zamandır dış görünüşlerine göre yargılıyoruz? Ne yazık ki toplumda böyle bir önyargı söz konusu ancak bir düşün hayatına hiç konuşmaktan zevk aldığın ve sevdiğin ancak dış görünüşü o kadarda etkileyici olmayan bir erkek girmedi mi? Evet girdi ve sen saatlerce karnına ağrılar girene kadar güldüğün o adamla bir gün değil bir ömür geçirmeyi bile hayal ettin! Evet hadi tekrar dönelim o yakışıklı erkeklerin hayatlarına neden biri girmiyor? Ya da neden o yakışıklı erkeklerin hayatlarında çirkin kadınları görüyoruz? İnsan bir hayatı paylaşabileceği aynı yastığa baş koyacağı insanı veya etrafındaki arkadaşlarını fiziksel özelliklerine göre seçmez bunu unutma! Sevgili okurum hayat ne yazık ki içi boş insanlarla veya tam tersi bir oluşumla da geçmiyor! Her şeyden önce kendini, kemerli burnunla sevmeyi öğren. Artık aynaya baktığında dudağını büzmek yerine gördüğünle mutlu olmayı öğrenmelisin.

kendinle barışık ol

"Sitemizde köşe yazarı olarak yazı yazan tüm yazarlarımız yazdıkları yazı ve görüşlerden tamamıyla kendileri sorumludur. Köşe yazarlarının yazılarından dolayı İnternethaber Yayıncılık AŞ. (elmaelma.com) hiçbir şekilde yasal sorumluluk kabul etmemektedir."