Aldatan erkekler kendini nasıl ele verir? Erkeklerin aldatma belirtileri nelerdir?

Bir kadını çileden çıkarmaya yeten iki temel anahtar kelime! İçimizi adım adım kemirmeye başlatan o an ve dakikalar...

Şeyda Odabaş
-A A+

Merhabalar yazıya başlamadan önce küçücük kendimden bahsetmek istiyorum. Bu köşede her hafta farklı bir konu üzerine gerek ikili ilişkiler gerek güncel konular hakkında düşüncelerimi bu kçşede bulabilirsiniz. O halde çok uzatmadan devam edelim.

Merak ve şüphe...

Bir kadını çileden çıkarmaya yeten iki temel anahtar kelime! İçimizi adım adım kemirmeye başlatan o an ve dakikalar...

Acaba şuan nerede?

Kiminle?

Ya da en basitinden telefonla aradığınız zaman ''Aradığınız kişi şuanda bir başkasıyla konuşuyor!''lu operatörlere düşürüldüğünüzde sigortalarınızın ufaktan devre dışı olmasına neden olan hissiyat..

Bunların hepsinin bir nedeni var, hiçbir kadın kendi kendine kuruntu yapıp kıvranmaz! Partner veya eş fark etmez. Erkek erkektir yahu!! Her türlü kendini ele veriyor boşuna demiyoruz erkekler düz mantıktır diye, işte bu nokta onların zayıf noktaları... Nasıl mı? Bugün sizler için ''Aldatan erkeklerin kendisini ele verdiği davranışlarından ve aldatmanın boyutlarından'' bahsedeceğim. Çok uzak değil yakın geçmiş zamanda sağından solundan benimde yaşadığım bir durum ee ne demişler aldatmanın büyüğü küçüğü olmaz!

erkekler aldatınca nasıl davranmaya başlarla

Aldatmak bazen tek bir bakışla bile gerçekleşebilmektedir. Bazen bir 'merhaba'lı cümle bazen de kötü sahnelere şahit olmak bu ikisi arasında pek bir fark yoktur. Evet aldatmanın aşamalarına gelebiliriz artık biz bunu iki aşamada ele alıyoruz;

1) Araya bir süre mesafe girme durumlarından fırsatı kaçırmayıp ''Mesafeler ilişkimize zarar verir'' taraftarları,

2) Koy cebime yanda dursun deyip çaktırmadan 2. arayışına düşenler. Sırayı bozmadan gidelim öyleyse. Ben inanmıyorum ''Gözden uzak olan gönülden de ırak olur'' palavralarına. Seven her türlü sever! Gönüldeki gözden uzaklaştığı an hemen gönle gözün yakınlarında olan birinin arayışına girilir. Yahu sen önce gönüldekine bir sahip çıksana!

Tabiki bunu sadece erkekler için sınırlamak çok doğru olmaz ancak genel olarak benim terazimde erkekler ağır basıyor. Birde gönüldeki yanında olduğu halde gözünü ıraklarda ve yakınlarda 2. ve 3. arayışlarına girenler var ya! İşte bende ipler burada kopuyor. Bir kadının içini adım adım kemiren bir konu olduğunda ki genellikle bu tarz konular partnerinin garip hareketler sergilemeye başlaması ve tavırlarının değişmesi sonucunda oluşan bir duygu oluveriyor.

aldatan erkek nasıl davranmaya başlar

Erkekler sevgililerini aldatırken kendini hangi davranışlarla ele verir sorusunun cevabını uzaklarda aramaya gerek yok aslında çünkü bir kadına bunun dersini vermeye gerek yok! Hisler devreye girince bu işin maddesi veya noktası virgülü kalmıyor ne yazık ki! Ama ben yine de sizlere birkaç belirgin madde sıralamak istiyorum;

1)Genellikle alışık olmadığınız ve merak uyandıran davranışlar arasında telefon kaçırma davranışları yer alıyor. Her ne kadar eski bir yöntemmiş gibi görünsede o kadın ismi aynı baş harfle başlayan erkek ismine dönüşüverir. Telefon çaldığı zaman siz Ahmet'in aradığını düşünürsünüz ama o Ayşe'den gelen aramayı alır koşar adımlarla sizden uzakta konuşmak için can atar!

2)Panik atak başlangıçları aldatan erkeklerin bir diğer belirgin özelliklerinden bir tanesidir. Sevgilsini aldatan erkek ilk başlarda bu durumdan haz duysa bile ilerleyen zamanlarda idare etme çabaları onları sıkıntıya düşürüp panik atak, kaygı gibi duyguların artmasına neden olur. Sürekli olarak kaygı halinde ve düşünceli davranışlar sergilerler.

3)Kişisel bakım birden değerli oluverir! Tek başına dışarı çıkarken kendine özenen ve bakımlarını birkaç tık arttıran erkek şüphe etkisi yaratır. Bu konuda erkekler dikkatsizdir ve kendilerine baktıklarının bile farkında olmazlar ama yine bu durum kadınların gözünden kaçmıyor.

KADININ HİSSİ ERKEĞİ YENDİ!

Biz buna ''Kadının hissi erkeği yendi!'' diyoruz gerçeği ortaya çıkarmak ya da doğruyu tez zamanda yakalamak bir başarı, bir gurur tablosudur. Ancak konu aldatılmaksa sonrasında oluşan durum biraz vasat ve enkaz etkisi yaratıyor! Neden mi? Cevabı çok basit. Erkeklerin ''her zaman yanımda olsun, her zaman arkamda olsun'' düşüncesi isteği karşısındakini cebinde tutmak isteyip anlık arayışlara girerek karşısındakini aptal yerine koymaya çalıştığı o kadın varya, bu başarıyı ortaya çıkardığı zaman sonrasında zil takıp oynamıyor! Kendisine sorular sormaya başlıyor ''Neden'' diye. Kadınlar erkeklerin yaptığı hatayı kendi içinde sorgulama dönemine giriyor. Girmeyin!

aldatan erkeğin davranışları nasıl olur.

Bu dönemlerde size iyi gelebileceğini düşündüğünüz aktiviteleri göz önünde bulundurun. Tabi ki de kolay bir durum değil, ancak ''Aman canıım unut gitsin o seni kaybetti! Bundan sonra senin gibisini bulursa öpsün de başına koysun''lu klişe cümleleri sizlere sıralamayacağım. Fakat yüzleşmeniz gereken bir konu var ki o da bu durumun sizden kaynaklı bir durum olmadığıdır! Bu durumda sürekli olarak kendi içinizde savaş vermenize izin veremem! İhtiyacınız olan şey sadece biraz zaman... Kendinize biraz zaman verin, amacınız bundan sonra kendinizi eve kapatmak yerine yeni bir sayfa açmak olsun.

Şeyda Odabaş'ı sosyal medya hesabından da takip edebilirsiniz;

İnstagram-->   https://goo.gl/nzkPeq 

"Sitemizde köşe yazarı olarak yazı yazan tüm yazarlarımız yazdıkları yazı ve görüşlerden tamamıyla kendileri sorumludur. Köşe yazarlarının yazılarından dolayı İnternethaber Yayıncılık AŞ. (elmaelma.com) hiçbir şekilde yasal sorumluluk kabul etmemektedir."
1 Yorum
Gerçekten çok güzel bir yazı olmuş.Kaleminize sağlık