Bisküvili lokumlu kurabiye tarifi bu lezzete bayılacaksınız!

Bisküvili lokumlu kurabiye nasıl yapılır? Malzemeleri neler? Oldukça pratik bir şekilde hazırlanan bu tarif size parmaklarınızı yedirecek. İşte yapılışı!

Bisküvili lokumlu kurabiye tarifi bu lezzete bayılacaksınız!

Bugün biraz eskilere giderek nostalji yapalım dedik. Eskiler çok iyi bilir bisküvi arasında lokumun ne kadar lezzetli olduğunu. Bilmeyenler için hazrıladığımız bu tarif size parmaklarınızı yedirecek türden. Çabucak hazırlayabileceğiniz, yedikçe yiyesinizin  geleceği bu kurabiye tarifini mutlaka denemelisiniz. Peki bisküvili lokumlu kurabiye nasıl yapılır? Malzemeleri neler? İşte tüm malzeme listesi ve hazırlanışı ile bisküvili lokumlu kurabiye tarifi! 

MALZEMELER: 

1 paket bisküvi, 1 yemek kaşığı oda sıcaklığında tereyağı, 2 yemek kaşığı un, 1 adet yumurta, 1 çay kaşığı kabartma tozu, 100 gram lokum

HAZIRLANIŞI: 

Bisküvileri bir mutfak robotuna atın ve un haline gelene dek çekin. Un haline getirdiğiniz bisküvilerden bir avuç kadarını bir kenara ayırın, üstlerini kaplamak için kullanacağız. Un haline getirdiğiniz bisküvilerin içerisine tereyağını, yumurtayı, unu ve kabartma tozunu ekleyip güzelce yoğurun. Cevizden daha küçük parçalar şeklinde hamurdan kopartın ve elinizle yuvarladıktan sonra bastırarak yassılaştırın. Yassı hale getirdiğiniz hamurun ortasına lokunu yerleştirin, kenarlarını birleştirip kapatın ve tekrar yuvarlayın. Yuvarladığınız içi lokumlu hamur toplarını kenara ayırdığınız bisküvi kırıntılarının içerisinde yuvarlayarak üstlerinin bisküvi kırıntısı ile kaplanmasını sağlayın ve yağlı kağıt serdiğiniz bir fırın tepsisine yerleştirin. Bu şekilde tüm hamuru hazırlayıp fırın tepsisine dizin. Önceden ısıtılmış 150 derecelik fırında yaklaşık 12 dakika boyunca pişirin ve fırından çıkarttıktan sonra tepsinin içinde soğumalarını bekleyin. Ardından servis edin.

 

Yorumlar