Nişastalı kek tarifi lezzetine doyum olmuyor!

Hem kabaran hem de lezzetine doyum olmayan nişastalı kek tarifini ve pratik yapılış aşamasına göz atabilirsiniz!

Nişastalı kek tarifi lezzetine doyum olmuyor!

Eğer ki bir kekten beklentiniz lezzeti kadar aynı zamanda kocaman kabarmasıysa elmaelma.com olarak size hem lezzetine doyamayacağınız hem de en çok kabaran kek tarifini bir araya getirdik! Evde çayın veya kahvenin yanında afiyetle yiyebileceğiniz veyahut çat kapı gelen misafirler için ikramda bulunabileceğiniz nişastalı kek tarifini en yapmanın en kolay tarifini bir araya getirdik! İşte evde nişastalı kek yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler!

Malzemeler; 4 adet yumurta, 1 su bardağı toz şeker, 1 çay bardağı süt, 2 çay bardağı sıvı yağ, 2,5 - 3 su bardağı buğday nişastası, 2 paket vanilya, 1 paket kabartma tozu, 1 tatlı kaşığı limon kabuğu rendesi nişastalı kek yapmak için yeterli olacaktır. 

Yapılış aşaması; Oda sıcaklığında beklettiğiniz yumurtaları bir kabın içerisine alın ve üzerine toz şeker ilave ederek güzelce çırpın. Yumurtaların çırparken iki katına çıkmasını sağlayın. Ardından süt ve sıvı yağ ilave edip çırpmaya devam edin. Kabartma tozu, vanilya ve limon kabuğu rendesini de ilave edin.

Karışıma nişastayı azar azar ilave ederek güzelce çırpın. Klasik keklerden daha sıvı kıvamlı bir kek harcı elde edin. Yağlanmış kek kalıbına hazırladığınız kek harcını aktarın. 160 derecede önceden ısıtılmış fırında ortalama 40-50 dakika arası pişirip çıkarın daha sonra oda sıcaklığında bir kaç dakika kadar dinlendirdikten sonra afiyetle yiyebilirsiniz. 

Yorumlar