Tülin Özen Kimdir

Tülin Özen kimdir eşi kim, oyuncu sevgilisi, dizileri hepsi Tülin Özen'in biyografisinde. 1979 yılında doğan Tülin Özen Ufak Tefek Cinayetler'in Arzu'su olarak tanındı. Peki Tülin Özen evli mi?

Tülin Özen
-A A+

Tülin Özen kimdir sorusunun yanıtını Tülin Özen'in biyografisini merak edenler için derledik. Aslen Artvinli olan Tülin Özen başarılı oyunculuğu ile dikkat çekiyor. 39 yaşındaki Tülin Özen, Ufak Tefek Cinayetler dizisinde Arzu karakterini canlandırdı. İzleyicilerin beğenisini toplayan Tülin Özen kısa sürede adından söz ettiren bir oyuncu olmuştur. Tülin Özen'in hayranları Tülin Özen kimdir, kaç yaşında, evli mi, eşi kim, kaç yaşında, aslen nereli, dizileri neler merak ediyor. Bizde elmelma.com olarak Tülin Özen'in hayatını ve dizilerini biyografisinde derledik.

TÜLİN ÖZEN KİMDİR KAÇ YAŞINDA ASLEN NERELİ

Tülin Özen 24 Aralık 1979 yılında dünyaya geldi. Aslen Artvinli olan Tülin Özen İskenderun'da doğdu. Lise hayatı İzmir'de geçen oyuncu İzmir Bornova Lisesi'nden mezun oldu. Üniversite eğitimine İstanbul'da devam eden Tülin Özen  İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği'nde okudu. Tülin Özen üniversite eğitimi devam ederken oyuncu olmaya karar verdi ve Yeditepe Oyuncuları'nda burslu olarak öğrenimine devam etme kararı aldı. 

TÜLİN ÖZEN HANGİ DİZİLERDE VE FİLMLERDE ROL ALDI?

Tülin Özen ilk sinema filmi olarak Semih Kaplanoğlu'nun Meleğin Düşüşü filminde rol aldı. 2005 yılında oynadığı bu filmdeki rolü ile Antalya Altın Portakal En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı. Oyunculuk hayatına devam eden Tülin Özkan 2005 yılında ATV'de ekrana gelen Beyaz Gelincik dizisinde Meryemce karakterini canlandırdı. 74 bölüm yayınlanan dizi sonrası Tülin Özen, 12 Kasım 2015 tarihinde yayınlanmaya başlayan Muhteşem Yüzyıl: Kösem dizisinde I. Ahmet 'in annesi Handan Sultan'ı canlandırdı. Tülin Özen Cem Yılmaz ile birlikte rol aldığı 2014 yılında sinemalarda yer alan Pek Yakında filminde de başrolü oynadı. Tülin Özen 20 Ocak 2017 yılında Kötü Çocuk filminde rol almıştır. Tülin Özen, Show TV'de altı bölüm ekrana gelen Aşk ve Gurur'da da rol aldı. 

Tülin Özen oyunculuğu ile büyük başarı gösterdiği 2017 yılında yayınlanmaya başlayan Ufak Tefek Cinayetler dizinde Arzu karakterini canlandırdı. Tülin Özen sevgilisi Tansu Biçer ile Vahşet Tanrısı tiyaro oyununda da birlikte rol aldı. 

TÜLİN ÖZEN'İN SEVGİLİSİ KİM? 

Tülin Özen evli mi bekar mı sevgilisi kim merak ediliyor. Tülin Özen evli değil. Tülin Özen uzun zamandır oyuncu Tansu Biçer ile birlikte. Tansu Biçer, Tülin Özen ile birlikte Ufak Tefek Cinayetler dizisinde birlikte rol aldı. Uzun zaman birlikte olan çift 2015 yılında evlilik karar aldı. Tülin Özen'in çocuğu yok.