Acun Ilıcalı'nın TV8 kanalının hisselerinin tamamını sattığı iddia edildi!

Acun Ilıcalı'nın TV8 kanalının hisselerinin tamamını satma konusunda Medical Park Hastaneler Grubu ile anlaştığı iddia edildi.

Acun Ilıcalı'nın TV8 kanalının hisselerinin tamamını sattığı iddia edildi!

TV8'in sahibi ve yapımcı Ilıcalı bir süre önce Sekiz Medya Holding AŞ'deki hisselerinin bir kısmını Doğuş Yayın Grubu'na satmıştı. Şimdilerde ise magazin gündemine bomba gibi düşen bir iddia ortaya atıldı. Ilıcalı'nın harekete geçerek TV8 hisselerinin bu sefer tamamını sattığı iddia edildi. Acun Ilıcalı yıllar önce TV8'i 70 milyon dolara satın almıştı.

BORÇ YÜKÜ NEDENİYLE SATIŞ GÖRÜŞMELERİ ASKIYA ALINMIŞTI

Acun Ilıcalı'nın son dönemde Türkiye'ye medya yatırımıyapan Azerbaycan merkezli Global Medya Group A.Ş. ile görüştüğü de medya kulislerine yansımıştı. Buna göre, Azeri iş adamları, bir ulusal kanal satın almak için kolları sıvamıştı. Global Medya Group A.Ş. yönetimi, Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu TV8'i satın almak için görüşmeler yapmıştı. Acun Ilıcalı satışa sıcak baksa da, Global Medya kanalının borç yükü nedeniyle satış görüşmelerini askıya almıştı.

TV8'E SEKTÖRDEN SÜRPRİZ TALİP ÇIKTI

Azeri sermayesi ile görüşmeler kanalın borç yükü nedeniyle tıkanırken, Acun Ilıcalı'nın medyasına sürpriz bir sektörden talip çıktı. Kanala talip olan Medical Park Hastaneler Grubu'nun, Acun Ilıcalı ile TV8'deki hisselerinin tamamını satın almak konusunda anlaşma sağladığı iddia edildi.

 

Yorumlar