Beren Saat Kimdir

Beren Saat kimdir aslen nereli kaç yaşında? elmaelma.com'daki Beren Saat biyografisinde, Beren Saat'in dizileri, filmleri yanı sıra Kenan Doğulu ile evliliği ve ailesinin bilgileri de var.

Beren Saat
-A A+

Beren Saat kimdir, aslen nereli, kaç yaşında? Beren Saat'in biyografisini merak edenler elmaelma.com'un hazırladığı Beren Saat kimdir haberinde. Burada Beren Saat'in dizileri ve filmleri ile Beren Saat'in eşi Kenan Doğulu ile evliliği ve Beren Saat'in hayatını değiştiren eski sevgilisiyle ilgili hikayesinin detayları var. Beren Saat'in boyu ve kilosunun yanı sıra Beren Saat'in annesi ve babası kimdir ne iş yapar sorularına ve Beren Saat'in ailesine ilişkin merak edilenlerin bilgileri de var. İşte Beren Saat kimdir sorusuna bulabileceğiniz en detaylı yanıtlar...

BEREN SAAT KİMDİR ASLEN NERELİ?

Beren Saat'in doğumgünü 26 Şubat 1984'dir. Beren Saat eslen Ankara'lıdır. Başkent Üniversitesi'ne gittiği dönemde katıldığı Türkiye'nin Yıldızları yarışmasında ikinci olarak Tomris Giritlioğlu'nun dikkatini çekti. Böylece profesyonel oyunculuğa başladı.

İlk deneyimini "Aşkımızda Ölüm Var (2004)" dizisiyle kazanan Saat, ilk başrolünü de Tomris Giritlioğlu'nun hazırladığı "Aşka Sürgün (2005–06)" dizisinde üstlendi.

BEREN SAAT'İ ZİRVEYE TAŞIYAN DİZİ: HATIRLA SEVGİLİ

Beren Saat'i ekranlarda zirveye taşıyan dizi 2006-2008 yapımı "Hatırla Sevgili" oldu. Hatırla Sevgili ardından Beren Saat sırasıyla Aşk-ı Memnu (2008–10)", ve Fatmagül'ün Suçu Ne? (2010–12) dizileriyle sektörün en çok aranan isimlerinden biri oldu. 2013-2014 yapımı "İntikam" dizisiyle de ekranların en iddialı ismi olduğunu bir kez daha kanıtladı.

BEREN SAAT AŞK-I MEMNU

Bu dizilerden özellikle "Aşk-ı Memnu", zaman zaman çeşitli eleştirilere maruz kalmasına rağmen Türkiye'de izlenme rekorları kırarak gündeme oturdu ve Türkiye dışındaki pek çok ülkede de yayınlandı. Aynı şekilde "Fatmagül'ün Suçu Ne?" de çeşitli eleştirilere maruz kaldı ancak kadın haklarına dikkat çekmesi sayesinde övüldü.

BEREN SAAT FİLMELRİ

Saat, dizi projelerinin yanı sıra pek çok sinema filminde de yer aldı. 2009'da gösterime giren "Güz Sancısı" filmiyle ilk sinema oyunculuğunu yaptı. "Gecenin Kanatları (2009)", "Gergedan Mevsimi (2012)" ve "Benim Dünyam (2013)" filmleri ise yer aldığı diğer filmler oldu.

Yüksek izlenme rekorları toplayan birçok dizinin başrolünü oynamasının yanı sıra Saat, çeşitli filmlerde seslendirme sanatçısı olarak da yer aldı. Radikal'in hazırladığı "2010'a Damgasını Vuranlar" listesine Yılın Oyuncusu sıfatıyla dahil oldu. Bugüne kadar iki Altın Kelebek Ödülü dahil olmak üzere çok sayıda ödül kazandı.

Beren Saat gelinliği ve Kenan Doğulu ile evliliği

BEREN SAAT KENAN DOĞULU EVLİLİĞİ

Beren Saat 2014 yılında ABD'de aile içinde düzenlenen bir törenle şarkıcı Kenan Doğulu ile evlendi. Kenan Doğulu ile evliliği sonrası Beren Saat ekranlardan uzak kalmayı tercih etti.  Beren Saat ile Kenan Doğulu Ocak 2012'de bir davette tanışıp aşk yaşamaya başlamıştı. 2014'te de Amerika-Los Angeles'taki Malibu sahilinde evlenmişlerdi. 

BEREN SAAT'İN GELİNLİĞİ KİMİN TASARIMI?

Bugüne kadar oynadığı dizilerde bir çok gelinlik giyen Beren, kumsalda gerçekleşen düğününde oldukça sade ve şık gelin oldu. Beren Saat'in gelinliği straplez model, kalp kesim bel bölgesine kadar işlemeli kumaştan tasarlanmış, etekleri ise tüllerden oluşuyordu.Tam bir kuğu gibi olan Beren, Mira Zwillinger tasarımı olan gelinliğin tek omzunu da çıkarttırarak straplez modele dönüştürmüş. Sade makyajı ve omuzlarına dalgalı bir şekilde bıraktığı saçlarını sadece hasır bir şapka ile tamamladı. Hatta hem vücut tipine uygun hem de mekana uygun nasıl giyinilir sözünün dersini verir gibiydi! Mücevher tercihini ise kolye ve küpelerden oluşan sade gelin takısından yana kullandı.

Beren Saat'in eski sevgilisi

BEREN SAAT'İN HAYATINI DEĞİŞTİREN SEVGİLİSİ

Beren Saat'i televizyon ekranlarında ilk kez gördüğümüzde Türkiye'nin Yıldızları yarışmasına hazırlanıyordu, üstelik yalnız da değildi! Beren Saat'in yanında hayatını değiştiren eski sevgilisinin adı Efe Güray'dı. Efe Güray, Beren Saat'in liseden beri sevgilisi ve en yakın arkadaşı. Elemeler öncesinde uzun bir kuyrukta bekleyen adayların arasında, Beren Saat yerine Efe sıra tutuyordu. Röportaj yapmak isteyen kameralara ise gülümseyerek "Kız arkadaşım için sıra tutuyorum, onun yorulmasını istemedim!" diyordu. Beren Saat o sırada 20 yaşındaydı ve İşletme Fakültesinde okuyordu. Lisede sürekli dans ve tiyatroyla ilgilenmesine rağmen bu tarz bir işe girişmeye cesaret edemiyordu. Beren'e cesaret veren, onu hayallerinin peşinde koşması için motive eden kişi 3 yıllık sevgilisi Efe'ydi. Beren Saat'in tabiriyle "kolundan tutup" yarışmaya götürmüştü.

BEREN SAAT'İN ESKİ SEVGİLİSİ EFE GÜRAY NASIL ÖLDÜ?

Ancak Beren Saat'in ikinci olduğu yarışma sonrası işler hiç de genç yıldızın istediği gibi gitmedi. Hayattaki en büyük destekçisi hayatını kaybetti. Beren Saat yıllar sonra o kaybı şöyle anlattı:

"Yarışma bitti, ben ikinci oldum. Ankara’ya döndüm. Sonra bir akşam beraberdik, beni eve bıraktı, ben yatmaya gittim ve ve ve.... Birkaç saat sonra da onu morgda gördüm. Kardeşi aradı. Gazi Hastanesi’ne nasıl gittiğimi hatırlamıyorum. Kopuk oralar. Yol boyu dua ettim. Ama Efe gitmişti, hissettim. Onu hastaneye yetiştirmeye çalışan ambulansta ölmüş. Onu son kez görmek ve dokunmak istedim... Orada, o morgda, sevdiğim adama bakarken 'Birinci hayatım bitti, şimdi ikinci hayatımdayım' dedim."

Beren Saat, Efe'yi asla unutmayacağını, onun "gerçek aşk" olduğunu yıllar sonra bile tekrarladı.