Gökhan Özoğuz ve Hakan Özoğuz Ekrem İmamoğlunu makam odasında ziyaret etti!

Athena grubunun kurucuları Gökhan ve Hakan Özoğuz kardeşler İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu makam odasında ziyaret etti.

Gökhan Özoğuz ve Hakan Özoğuz Ekrem İmamoğlunu makam odasında ziyaret etti!

Siyasi paylaşımlarıyla uzun süredir gündemde olan Athena grubunun  kurucularından Gökhan ve Hakan Özoğuz kardeşler İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu Saraçhane'deki makam odasında ziyaret etti. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ise kısa bir mola vererek Athena grubunun kurucularını makam odasında ağırladı. Özoğuz kardeşler makam odasında yer alan Atatürk portresi önünde resim çekildikten sonra çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladılar. Gökhan Özoğuz, Biz, ''Ekrem Bey nezdinde ilk defa bir siyasiyi sevdik, gönülden'' açıklamasında bulunurken, kardeşi Hakan Özoğuz ise,'' biz birleştirenin her zaman arkasındayız'' dedi. 

''ŞİMDİ DAHA GÜÇLÜ HİSSEDİYORUM KENDİMİ''

Gazeteciler, makam odası çıkışında İmamoğlu ve Özoğuz kardeşlerin duygularını sordu. İmamoğlu, ''Benim uzun yıllardır keyifle takip ettiğim 2 kardeş, tabii grupları da aynıydı. Sadece sanatları değil, bence ülkeye, dünyaya, insana yaklaşımları ve manevi taraflarıyla çok beğendiğim 2 insan ama bir yönüyle de 2 hemşehri. İstanbul'da beraber yaşıyoruz. Beni ziyarete geldiler. Keyif aldım. Bol bol şarkı söyledik içeride diyeceğim, inanmayacaksınız. Ama bol bol İstanbul'un lehine konuları konuştuk, sanatı konuştuk. İstanbul'un her noktasına katkı verme konusunda fedakarlıklarından bahsettiler. Dolayısıyla şimdi daha güçlü hissediyorum kendimi. Herkesin bana güç katması, benim için muazzam bir motivasyon İstanbul adına. Artık kol kola hep beraber işler yapacağız İstanbul'da'' dedi.

gökhan özoğuz ve hakan özoguz ekrem ımamoglunu makam odasında zıyaret ettı!.

''BİZ ÖZAL DÖNEMİ GENÇLERİYİZ''

Özoğuz, ''Seçim sürecinde kendi şarkınızı duyunca neler hissettiniz'' sorusuna, ''Biz o sırada Halk TV'yi izliyorduk. Ekrem Bey'in konuşması bitti, şarkı girdi. Ben şok oldum. 'Her şey güzel olacak' çalıyor dedim. Orada inanılmaz mutlu olduk. 2000 senesinde yaptığımız bir şarkı, ilk defa bu şekilde ortaya çıkıyor. Her zaman çalıyoruz konserlerimizde. Özellikle bizim jenerasyonumuz siyaset konusuna çok fazla girmezdi zamanında. Sadece bilirdik. Biz, Özal dönemi gençleriyiz. Her dönem ülkenin durumuna göre siyasiler gelirler ve doğru işler, dışarıdan bakıldığında tersmiş gibi görünse de illa doğruya döner o. Biz, Ekrem Bey nezdinde ilk defa bir siyasiyi sevdik, gönülden. Çünkü barış, kucaklama, anlayış, herkese aynı şekilde eğilme, sanata, eğitime, toplumun ihtiyacı olan her şeye karşı yaklaşım modeli bizi çok kavradı. Eminim başka siyasetçilerin de toplum tarafından benimsenmişliği vardır, eminim onlar da doğrulardır ama bizim meşrebimizce bize çok yakın geldi. Gördüğümüz dakikadan itibaren gözlerimiz parladı. Bizim için en önemli olan şey, ülkenin, bayrağın, vatanın her tarafında, sevgiyi ve umudu aşılıyor olması her şeyi bitirdi bizde'' yanıtını verdi.

gokhan ozoguz ve hakan ozoguz ekrem ımam oglunu makam odasında zıyaret ettı 1

''BİZ BİRLEŞTİRENİN HER ZAMAN ARKASINDAYIZ''

Hakan Özoğuz ise ''Her şey güzel oldu mu'' sorusuna şu yanıtı verdi: ''Oldu. Daha da olacak. 'Bir şey söyledikçe olur' derler. İnanarak söylüyoruz. Herkes inanarak söylüyor. Ve öyle olacağına inanıyoruz. Zamanla göreceğiz. Biz, birleştirenin her zaman arkasındayız.'' İmamoğlu da bu yoruma, ''Eğer ülke çok daha güzel olursa, biz daha coşkulu besteler istiyoruz'' şeklinde karşılık verdi.

Yorumlar