İlker Kaleli kimdir kaç yaşında yeni dizi müjdesi hayranlarını sevindirecek!

İlker Kaleli kimdir? Kaç yaşında? Hangi dizide oynayacak? Tüm merak edilen soruların yanıtları elmaelma.com'da.

İlker Kaleli kimdir kaç yaşında yeni dizi müjdesi hayranlarını sevindirecek!

Kanal D'de yayınlanan bir dönemin unutulmaz dizileri arasına giren Poyraz Karayel'de Poyraz karakterine can veren İlker Kaleli, yine aynı sette tanıştığı Burçin Terzioğlu ile aşk yaşamaya başlamıştı. İkilinin beraberlikleri 3,5 yıl sürmüştü. Bir süre sonra yollarını ayırma kararı alan çiftten  İlker Kaleli'nin ayrılık sonrası depresyona girdiği konuşuluyordu. Uzun süredir sessizliğini koruyan oyuncudan sevenlerine müjdeli haber geldi. Bir süredir ortalıklarda görünmeyen yakışıklı oyuncu iddialara göre yeni bir dizi ile ekranlara geri dönüyor. 

Peki Poyraz Karayel dizisiyle gönüllerde taht kuran İlker Kaleli kimdir? Kaç yaşında? Ne iş yapıyor? Yeni dizisinde kimi canlandıracak? gibi merak edilen tüm soruların yanıtlarını sizler için araştırdık. 

YENİ DİZİSİNDE BAŞROL OYNAMASI BEKLENİYOR 

Poyraz Karayel setinde tanıştığı Burçin Terzioğlu ile ayrılıklarının ardından depresyona girdiği iddia edilen İlker Kaleli, Fox TV'nin yeni dizisinde başrol oynaması bekleniyor. İlker Kaleli geçtiğimiz gün yeni projeler üzerinde değerlendirmeler yaptığını söylemişti. Most Production’ın 1970’li yıllara damgasını vuran efsane savcı Marlon Kemal’in hikayesinde başrol oynaması bekleniyor.

İLKER KALELİ KİMDİR, KAÇ YAŞINDA? 

Kaleli, 5 Mart 1983 tarihinde Yarı Alman yarı Türk bir anneyle, vanlı bir babanın çocuğu olarak İstanbul‘da doğmuştur. Babasının adı Recep Kaleli’dir.  16 yaşındayken Coca Cola’nın reklamlarında rol almıştır. Kültür Üniversitesi’nde eğitimini devam ettirdiği zamanlarda 2 yıl boyunca Şahika Tekand’ın kurmuş olduğu stüdyoya gitmiştir.2006 tarihinde mezuniyetini aldıktan sonra İngiltere’ye gidiş yapan Kaleli, orada yaklaşık olarak 4 sene yaşadı. Burada yaşadığı 4 yılın 3 senesini oyunculuk dersleri ile geçirdi. 2011 tarihinde İngiltere’deki derslerini tamamlamış oldu.İngiltere’de bulunduğu senelerde müzik ve oyunculuk ile ilgilenmiştir. Bazı reklamlarda rol almış 2012 senesinde ise Türkiye’den aldığı teklifleri değerlendirerek Türkiye’de Son adındaki dizide oyunculuk yapmaya karar vermiştir.Aynı yılın farklı zamanında ise Başrol oyuncusu olarak Kayıp Şehir dizisinde rol almıştır. 2015 tarihinde Kanal D ekranında yayınlanmaya başlayan Poyraz Karayel dizisinde Poyraz karakterini canlandırmıştır.

İLKER KALELİ BURÇİN TERZİOĞLU NEDEN AYRILMIŞTI? 

Posta’da yer alan habere göre; 'Poyraz Karayel' dizisinde tanışıp üç buçuk yıl aşk yaşayan Burçin Terzioğlu ve İlker Kaleli ayrılık kararı almıştı. Çiftin yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre İlker Kaleli, Emirgan'da sevgilisiyle birlikte yaşadığı evden eşyalarını toplayıp ayrıldı. Çiftin arkadaşları araya girse de iki ünlü isim kararlarından vazgeçmedi.  Son olarak internet dizisi 'Dip'te rol alan İlker Kaleli bir röportajda "Devreleri yakmamak adına biraz yok olmak, ara vermek lazım. Şu sıralar hayatımın devre arasında gibiyim" açıklamasını yapmıştı. İlişkiyi tükenmişlik sendromu yaşadığı söylenilen İlker Kaleli'nin bitirdiği söyleniyordu.   Burçin Tezioğlu ise haklarında çıkan ayrılık haberleri sorularına şöyle yanıt vermişti: “Herkes biliyor zaten ayrıldığımızı… Birlikteyken de konuşmuyordum. Ayrılınca da konuşmuyorum” dedi. 

 

Yorumlar