İş başvurusuna giderken hangi renk kıyafet giyilir göze hitab edin!

İş başvurusuna veya iş görüşmesine giderken karşınızdaki kişiyi etkilemek için kıyafetlerin ve renklerin gücünü de kullanın! İşte dikkat etmeniz gerekenler.

İş başvurusuna giderken hangi renk kıyafet giyilir göze hitab edin!

İş başvurusu yaparken hangi sektör olursa olsun giyim ve renklerin etkisi büyüktür. Elbette iş görüşmesinde karşınızdaki kişiye söylemeniz gerekenler hitap ve cv geçmişiniz önemlidir. Ancak başvurduğunuz sektöre göre kıafetinizin rengi makyajınızın yoğunluğu oldukça önemlidir. Mesela kozmetik sektörüne bir görüşme ayarladıysanız makyajınızın yoğunluğu ve kullandığınız renklerin ön planda olması önemlidir. Ancak bir finans sektöründe yapacağınız görüşmede soft ve sade renklerin olması sizin ciddiyetinizi arttıracaktır. Peki iş görüşmesine giderken hangi kıyafet ve renkler kullanılmalı? İşte merak ettiğiniz tüm detaylar...

TEN RENGİNİZ SICAKSA...

Ten renginiz sıcaksa soğuk renklerden uzak durmanız gerekiyor. Her ne kadar konuşmanız mesafeli olsa da üzerindizdeki renklerin uyumu veya uyumsuzluğu o mesafeyi açabilir. O yüzden iş görüşmesine giderken cilt alt tonunuza göre kıyafet renklerini belirlemeniz oldukça önemlidir!

MAVİ RENK

İş başvurularında en çok tercih edilen kıyafet renklerinden biri de mavi ve tonarıdır. Eğer ki cilt alt tonunuz sıcaksa mavi renginin sıcak tonlarını kullanabilirsiniz. Aynı zamanda mavi rengi güven veren bir renktir. 

PEMBE-SARI VE MOR ÜÇLÜSÜ

Mesleğinize göre değişkenlik gösteren pembe, sarı ve mor renkler iş görüşmesinde konuşmalarınızın önüne geçebilir bunun için eğer ki yapacağınız iş yaratıcı ve konuşmalarınızla sizi bir bütün oluşturacak bir sektörse rahatlıkla kullanabilirsiniz.

KIRMIZI

Kırmızı rengi sizi olduğunuzdan çok daha iddialı gösterecek bir renktir. Eğer ki iddialı görünmek için bir tık öteye gitmek istiyorsanız kırmızı rengini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ancak bu renk sizi olduğunuzdan daha otoriter gösterebilir. Bu yüzden başvuracağınız pozisyona göre renk seçmek çok daha doğru olacaktır. 

Yorumlar