Nejat İşler kimdir alkolden ölümden döndü ama yinede bırakmadı!

Nejat İşler kimdir? Aşırı alkol kullanımı sonucunda septik şok nedeniyle uzun bir süre yoğun bakımda tedavi gören İşler ölümden dönmesine rağmen vazgeçmedi!

Nejat İşler kimdir alkolden ölümden döndü ama yinede bırakmadı!
-A A+

Her ne kadar artık eskisi kadar ekranlarda yer almasa da  ekranların sevilen oyucusu Nejat İşler aşırı alkol kullanımı nedeniyle uzun bir süre yoğun bakım ünitesinde tedavi görmüştü. Tedavinin ilerleyen evrelerinde parmakları kesilen Nejat İşler uzun bir süre ekranlara veda edip İstanbul'dan ayrılmıştı. İlerleyen zamanlarda bir kaç yeni projede yer alan İşler doktorların yasaklamasına rağmen alkol kullanmaktan vazgeçmiyor!

 

Aşırı alkol ve sigara tüketimi yüzünden ölümün eşiğinden dönen ünlü oyuncu Nejat İşler, doktorlarının yasaklamasına rağmen zararlı ürünleri kullanmaktan vazgeçmiyor.  Emrah Akçay'ın haberine göre Geçtiğimiz akşam Asmalımescit'te bir mekanda sabahın ilk ışıklarına kadar alkol ve sigara içen oyuncu, ayakta durmakta zorlanıyordu. Arkadaşlarının yardımıyla evine götürülen İşler'in, yoğun şekilde alkollü aldığı öğrenildi.

NEJAT İŞLER KİMDİR?

Nejat İşler, 28 Şubat 1972 yılında İstanbul'un Eyüp semtinde doğdu. Feshane işçilerinden birinin torunu olan İşler, ilkokuldan sonra eğitimine Cağaloğlu Anadolu Lisesi'nde devam etti. Ortamına alışamadığı yeni okulunda popüler olmak ve derslerinden kaçmak için okulun tiyatro koluna girdi. Kısa zamanda popüler olan Nejat İşler derslerini de boşluyordu. Liseyi bitirdikten sonra üniversiteye giremeyince, para kazanmak için çay partileri düzenlemeye başladı.Nejat'ın işleri umduğu gibi gitmeyince borca girdi. Borçlarını kapatabilmek için Mahmutpaşa'dan t-shirt alıp Teşvikiye'de bu t-shirtleri satma kararı aldı. Kış aylarında ise t-shirt yerine kitap, dergi ve plak sattı.

İki sene sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Fotoğraf bölümünü kazanan Nejat İşler, askerlik için bölümü okumaktan vazgeçti.

On yıl kadar satış işleriyle uğraştıktan sonra Taksim'de dolaştığı (27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü) birgün, bir tiyatro sahnesinde bedava gösterimde olan “Danton'un Ölümü” adlı eseri seyretti. “Ben niye bu işi yapmıyorum?” diye düşünen Nejat İşler, dayısının yanına gittiği Eskişehir'de konservatuar sınavına gitmeye karar verdi ve kazandı. İstanbul'a döndüğünde, ilanını gördüğü Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuar Bölümüne başladı. 1995 yılında Mimar Sinan Üniversitesinin devlet konservatuar bölümünden mezun olana kadar devlet tiyatrosunda ve televizyon dizilerinde rol aldı.

1995 yılında mezun olduktan sonra iki arkadaşıyla birlikte “Kahramanlar ve Soytarılar Tiyatrosu”nu kurdu. Tiyatronun kurulmasından sonra kendi oyunları için hikâyeler yazmaya başladı. “Belki hiç okumayan biri de yazabilir bunları, benim yazı yazmamın nedeni yazmak değil, sadece oynayalım diye yazıyorum.” dediği, “Tuhaf Şehir Hikayeleri”, “Biz Zavallı Erkekler” ve “Yalnızlık Benim Gizli Sevgilim” adlı üç kitap yazdı.


41.Antalya Altın Portakal Ödülleri için Erkek Oyuncu dalında aday olarak gösterildi. Her fırsatta amacının başrol oynayıp şöhret olmak olmadığını belirten İşler, tek arzusunun yaptığı işi elinden geldiğinin en iyisi olarak yapmak olduğunu, tiyatro yaparken ölmek istediğini dile getirdi.