Müge Anlı Palu ailesi davasında kan donduran ifadeler

Müge Anlı'nın programı sonrası tutuklanan Palu ailesi bugün hakim karşısına çıktı. Palu ailesi davasından gelen ilk ifadeler ise kan dondurdu.

Müge Anlı Palu ailesi davasında kan donduran ifadeler

Müge Anlı'nın programında ortaya çıkan Palu Ailesi dehşeti bugün yargı önünde. "Canavarca hisle öldürme" ile yargılanan “Palu Ailesi” adliyeye getirilmişti. Tüm Türkiye'nin aylarca konuştuğu kayıp anne ve kızı ile ilgili cinayet davasında duruşma bugün öğlen saatlerinde başladı.

AÇLIK SOĞUKTAN BİTKİSEL HAYATA GİRDİ

Duruşmada Meryem Tahnal’ı öldürüldüğü iddia edilen Tuncer Ustael, suçlamaları kabul etmezken; Tahnal’ın annesi Havva Palu, açlık ve soğuk nedeniyle bitkisel hayata girerek öldüğünü söyledi.

Olayla ilgili yaptığı savunmasında Meryem Tahnal’ın ölümünden faydalanarak banka ve kredi kartlarını kullanmadığını dile getiren Tuncer Ustael, “Ben bu olaylardan önce İstanbul’da yaşıyordum. Eşinden ayrılan Meryem’in yakınlarının bana karşı tehditleri oldu. Bu şahıslar tarafından çocuğum kaçırıldı. Çocuğumu bulduğumda kafasında ve kalçasında şırınga izleri vardı. Ben de bunlardan çekinerek Havva Palu’nun evine taşındım. Biz burada da tehditler almaya başladık. Bizi tehdit eden Meryem’in eşinin yakınları yaşadığımız evin çatısında gördük. Bizim daha sonra arabada yaşamamızın sebebi budur, başka bir sebebi yoktur. Benim cin ve benzeri şeylere karşı inancım ve korkum yok. Kesinlikle Meryem Tahnal’ı biz öldürmedik. Olayın olduğu gece ben uyuyordum. Beni uyandırdılar, Meryem’in tuvalete gidip gelmediğini söylediler. Ben Sulh Ceza Hâkimliğinde ve emniyette Havva, Meryem’in cesedini buldu demiştim. Bu ifademi bana emniyette zorla söylettiler. 19 Kasım 2008’de ben Meryem’in maaşını çekip, kendisine verdim. Katlarını kaybolduktan sonra hiç kullanmadım. O gece tuvalete çıkmış, geri dönemmiş. Bir daha da Meryem’i görmedim. Ben Meryem’e bir tokat atmış dahi değilim, kocası ölünce onlara ben baktım korudum. Çocuklarına baktım, yemedim yedirdim” dedi.

ÖLDÜRÜLEN KADININ ANNESİNİN SAVUNMASI KAN DONDURDU

Olayla hiçbir ilgisinin olmadığını ve daha önceden Meryem Tahnal’ı hiçbir şekilde darp etmediğini iddia eden Tuncer Ustael’in ardından davada tutuklu yargılanan Havva Palu’nun savunması dinlenildi. Meryem Talhal’ın annesi olan Havva Palu yatığı savunmasında kızının eşinden ayrılması sonrasında kendilerinin evine geldiğini ve bir süre sonra damadı Tuncer Ustael’in ve eşi Emine Ustael’in de evlerine gelerek yanlarına yerleştiğini söyledi. Aynı evde yaşamaya başlamaları sonrasında Tuncer Ustael tarafından cinler ile korkutulduklarını ve onun verdiği talimatları yerine getirdiklerini iddia etti. Körfez’de yaşadıkları evde kendilerini ayrı odalarda tutan Tuncer Ustael’in tüm maaş ve banka kartlarını ellerinden aldığını belirtti. Tuncer Ustael’in kendilerini tehdit eden kızının eşinin ailesinden koruyacağını iddia ettiğini ve bilgi sızdırdığını iddia ederek sürekli Meryem Tahnal’ı dövdüğünü iddia etti.

 “O AKŞAM TUNCER, İSA İLE BİRLİKTE GÖTÜRÜP GÖMDÜ”

Kızının öldüğünü fark ettiklerinde Tuncer’in durumu polise bildirmemeleri gerektiğini söyleyerek oğlu İsa Palu ile battaniyeye serip götürdüklerini iddia eden Havva Palu, “Öldükten sonra biz belediyeye haber verelim dedik. Tuncer, ‘Siz karışmayın, günahı bana. Yoksa sizi bırakırım. Ben sizi cinlerden koruyorum’ dedi. Sonra o akşam Tuncer İsa ile birlikte götürüp gömdü. Beni daha sonra gömdüklerini söyledikleri yere götürdüler” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Yorumlar