Müge Anlı Kimdir

Müge Anlı kimdir, aslen nereli, kaç yaşında? Müge Anlı'nın kızı Lidya Müge Akdağ kaç yaşında babası Burhan Akdağ kimdir? Müge Anlı'nın evlilikleri ve eski eşi Burhan Akdağ'dan boşanma nedeni.

Müge Anlı
-A A+

Müge Anlı kimdir, aslen nereli, kaç yaşında? Türk televizyonlarının en çok konuşulan isimlerinden gazeteci Müge Anlı'nın kızı Lidya Müge Akdağ'ın fotoğrafları ile Müge Anlı'nın evlilikleri ve kariyerinin detayları siz elmaelma.com okurları için Müge Anlı kimdir sayfamızda. Sizler için hazırladığımız Müge Anlı biyografisinde Müge Anlı kimdir sorusunun yanı sıra Müge Anlı'nın Burhan Akdağ ile evliliğinin detayları ile Müge Anlı neden boşandı, Müge Anlı şiddet mi gördü, Müge Anlı'nın eski eşi Burhan Akdağ kimdir, ne iş yapıyor, çocukları ve evliliklerinin detaylarına da ulaşabilirsiniz. Öncelikle Müge Anlı'nın biyografisiyle başlayalım.

Müge Anlı doğum tarihi 19 Aralık 1973. Aslen İstanbullu olan Müge Anlı'nın babası İhsan Anlı'dır. Müge Anlı üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde tamamladı, ardından da yüksek lisansını Kadir Has Üniversitesi'nde hukuk alanında yaptı. Müge Anlı Türk televizyonlarında magazin programlarını ilk başlatan isim olarak anılmaktadır. Kanal D'de kendi gibi magazin gazeteciliği yapan Şenay Düdek'le birlikte Dobra Dobra programını sunan Müge Anlı bu programla tanınırlığını arttırdı. 1 sezon devam eden program sonrası Müge Anlı ile Şenay Düdek yollarını ayırdı. Müge Anlı Kanal D'de programa Pakize Suda ile devam etti. Müge Anlı daha önceden Sinan Çetin yapmış olduğu Film Gibi adlı programı aynı formatla ATV ekranlarına taşıdı. Daha sonra Müge Anlı ile Mektubunuz Var adlı programda, yaşadığı çeşitli olaylardan dolayı yakınlarıyla görüşemeyen, onları bulamayan kişiler konuk etti. 

MÜGE ANLI İLE TATLI SERT

Müge Anlı'nın kariyeri magazin gazeteciliğini bırakıp ATV'de gerçek hayat hikayelerine dayanan Müge Anlı ile Tatlı Sert'i yapmaya başlayınca tamamen değişti. Programda, kaybettiği yakınlarını arayan kişiler ağırlanmakta, işleyeni belli olmayan veya işleyenin hâlâ bulunamadığı cinayetler aydınlatılmaktadır. 2008 yılında başlayan Müge Anlı ile Tatlı Sert halen devam etmektedir. 

MÜGE ANLI'NIN KIZI LİDYA MÜGE AKDAR KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Müge Anlı'nın hayatını merak edenler Müge Anlı'yla ilgili en çok kızı Lidya Müge Akdağ'ı merak ediyorlar. Müge Anlı'nın kızı Lidya kaç yaşında sorusu ise Müge Anlı'nın fanlarının en çok merak ettiği soru. Müge Anlı'nın kızı Lidya Müge boyuna erişmiş genç bir kız. Lidya Müge Akdağ, 2002 doğumlu yani 17 yaşında.

Müge Anlı'nın kızı Lidya Müge Akdağ kaç yaşında

MÜGE ANLI'NIN EVLİLİKLERİ VE ESKİ EŞİ BURHAN AKDAĞ

Müge Anlı iki kez evlilik yapmış bir isim. Ancak iki evliliğini de kendisi gibi gazeteci olan Burhan Akdağ ile yaptı. Müge Anlı 1993 yılında hayatını Burhan Akdağ ile birleştirmişti. Geçimsizlik nedeniyle boşanan Müge Anlı ve Burhan Akdağ, boşanmalarının ardından 1 yıl sonra yeniden evlenme kararı aldılar. Ancak ikinci kez denemeye rağmen Müge Anlı Burhan Akdağ evliliği başarılı olamadı.

MÜGE ANLI ESKİ EŞİ BURHAN AKDAĞ'DAN ŞİDDET Mİ GÖRDÜ?

Müge Anlı neden boşandı sorusunun yanıtını geçimsizlik ve şiddetti. Müge Anlı programında boşanma sürecinde yaşadıklarını anlatmış ve şiddet gördüğünü ima eden ifadeler kullanmıştı. Müge Anlı boşanma sürecinde şiddet gördüğü iddiasıyla savcılığa da başvurmuştu. Müge Anlı ile Burhan Akdağ, 2008 yılında resmen boşandı. 

Müge Anlı Burhan Akdağ düğün fotoğrafları

MÜGE ANLI'NIN ESKİ EŞİ BURHAN AKDAĞ'DAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A MEKTUP

Müge Anlı'nın eski eşi Burhan Akdağ, boşanmalarının ardından yıllar sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yazdığı bir mektupla gündeme gelmişti. Ocak 2019'da Müge Anlı bir dizi seri cinayetin işlendiği Palu Ailesi olayını çözmüş ve Türkiye'nin gündemine oturmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'da cinayet zincirini çözen Müge Anlı'nın programına katılarak, Müge Anlı'yı tebrik etmişlerdi. Erdoğan çiftini ekranda gören Burhan Akdağ ise Erdoğan'a bir mektup yazmış ve kızı Lidya Müge'yi yıllardır göremediğini söylemişti. Müge Anlı'nın kendisine yıllardır kızını göstermediğini söyleyen Burhan Akdağ, Erdoğan'dan yardım istemişti. 

MÜGE ANLI'NIN ESKİ EŞİ BURHAN AKDAĞ KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, NE İŞ YAPIYOR?

Müge Anlı'nın eski eşi Burhan Akdağ da Müge Anlı gibi gazeteci. 30 Ocak 1961 doğumlu olan Burhan Akdağ, 4 evlilik yaptı. Bu evliliklerden ilkini Müge Anlı'dan önce yapan Burhan Akdağ'ın bu evlilikten bir kızı bir de oğlu var. Müge Anlı ile iki kez evlenip boşanan Burhan Akdağ'ın bu evlilikten de Lidya Müge adında bir kızı var. Burhan Akdağ'ın ilk evliliğinden olan oğlunun adı Metehan Akdağ ve inşaat mühendisi, ABD'de yaşıyor. Kızı Aslıhan Akdağ ise müzik öğretmeni. Müge Anlı’dan olan kızı Lidya Müge ise eğitimine devam ediyor. Burhan Akdağ'ın oğlu Metehan’dan 2 torunu da var. Torunlarının adı Azra ve Arya.Burhan Akdağ son evliliğini ise 14 Şubat 2018'de hayatını Aysun Çardak ile birleştirdi.

İşte Burhan Akdağ'ın son eşi...

Müge Anlı'nın eski eşi Burhan Akdağ kiminle evli

Burhan Akdağ'ın kendi kaleminden biyografisi ise şöyle:

"Ben ilkokulda, ortaokulda, lisede iken arkadaşlarım bana, “Sen ileri de çok iyi bir gazeteci olacaksın” derlerdi. 83 senesinde başladığım gazeteciliği tam 33 yıldır soluksuz devam ettiriyorum. 50 yıldır yani yarım asırdır da fotoğraf çekiyorum. Güneş Gazetesi ile başladım. Haftalık Şey Gazetesi oradan da Tan Gazetesi'ne geçtim. Tan’ın Tan olduğu milyonlar sattığı dönemlerde çalıştım. Sabah Gazetesi kuruldu Sabah’a geçtim. Günaydın Gazetesi'ne geldim. Foto Spor’da çalıştım. İlk Alem Dergisini çıkarttım. Alem’de iken televizyon ile tanıştık ilk magazin programı Alemi yaptık. Oradan Kanal 6’ya transfer olduk. Top Secret Dergi ve programını yaptık. O da büyük ilgi gördü. Sonra Manşet dergisini yaptım. İbrahim Tatlıses’in Randevu Dergisini yaptım. Bunlar hep bilinenler. Onun haricinde görsel ve yazılı basında çok fazla imzam oldu. Kanal 6, Star TV, Show TV, Kanal D, ATV gibi o kadar çok kanalda çalıştım ki, çalışmadığım kanal kalmadı diyebilirim.

Ben spor muhabirliği de yaptım. İki dünya kupası takip ettim. Futbolu çok seviyorum. 1.lig maçlara gidip fotoğraflar çektim. Sonra Saraybosna'ya savaşa gittim. İki savaş gördüm. Güneydoğu’da olayların çok sıkı olduğu dönemlerde 90’lı yıllarda Hakkari’de Sarıyer-Yüksekova maçını izlemeye gittim…"