Zeynep Nazlı Kayı Kimdir

Zeynep Nazlı Kayı kimdir, kaç yaşında, ne iş yapıyor soruları ile Nazlı Kayı'nın ailesi kim, anne ve babası aslen nereli sorularının detayları ile Nazlı Kayı Hacı Sabancı ilişkisi biyografide.

Zeynep Nazlı Kayı
-A A+

Nazlı Kayı kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, ne iş yapıyor? Hacı Sabancı ile yaşadığı aşkla tanınan sosyetenin genç ve güzel isimlerinden Nazlı Kayı'nın tam adı Zeynep Nazlı Kayı. Nazlı Kayı aslen Bursalı. 1992 doğumlu olan Nazlı Kayı, ilk, orta eğitimini Bursa'da tamamlamış. Nazlı Kayı'nın ailesi Bursa'nın önde gelenlerinden ve ticaretle uğraşıyorlar. Ancak Nazlı Kayı'nın anne ve babasının ismi bilinmiyor. Nazlı Kayı ne iş yapıyor sorusunun tam bir yanıtı yok ancak sosyetenin genç isminin iş planları var. Nazlı Kayı, lise eğitimini İstanbul'da Koç Lisesi'nde tamamladı. Ardından da üniversite için Londra'ya gitmiş. İlk yıl Foundation Queen Mary University Of London'da eğitim gören Nazlı Kayı,  daha sonra University Of Westminster'da hukuk okudu ve mezun oldu. Yurt dışında hukuk eğitimi alan Nazlı Kayı'nın iş planları arasında hukuk yok. Üniversitenin son yılında hukuk eğitiminin kendisi için uygun bir kariyer olmadığını anlamış ve uzun süredir ilgi gösterdiği sanat alanında daha fazla eğitim almaya odaklanmış. Şuan İstanbul'da sanat eğitimi alan Nazlı Kayı'nın iş planları arasında bir sanat galerisi açmak ve sanat eğitimleri veren bir merkez işletmek var. 

NAZLI KAYI NE İŞ YAPIYOR?

Nazlı Kayı meslek seçimiyle ilgili verdiği bir röportajda şunları söylemişti:

"Yani hukuku okurken çok sevmiştim ama çalışırken mutlu olmadığımı hissettim ve bir aile dostumuzun bana verdiği 'Mutsuz olduğun hiçbir şeyi yapma, hayat mutsuz olduğun bir işi yapmak için çok kısa' tavsiyesine uydum. Şu an İstanbul Modern'den sanat tarihiyle ilgili dersler alıyorum ve 1700'lerin başından neredeyse günümüze kadar yavaş yavaş öğrenmeye çalışıyorum, öğrenecek daha çok şeyim var."

Sanata olan merakının annesinden geldiğini de itiraf eden Nazlı Kayı, "Aslında annemin sanata merakı vardır ve tanıdığımız Yiğit Yazıcı gibi bazı sanatçıların eserlerini alırdı. Ben o zaman bu kadar farkında değildim. Ama sonra herhalde bilinçaltıma işlemiş olacak ki sanatla ilgili her şey çok heyecanlanmama neden oldu. İçime işlemiş, yurtdışındaki eğitimim için okul dışı projeler yapmak gerekiyordu. Ben hep sanatı tercih ederdim. İstanbul Modern'de böyle bir eğitim olduğunu gördüm. Şimdi oradan ders alıyorum, bitirdikten sonra eğitime devam edeceğim ama..." dedi. 

Zeynep Nazlı Kayı kimdir kaç yaşında ne iş yapıyor ailesi kim

NAZLI KAYI HACI SABANCI İLİŞKİSİ

Nazlı Kayı, Eylül 2017'den bu yana Demsa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Sabancı ile birlikte. Nazlı Kayı, ilişkisiyle ilgili 'Kelebeklerin uçuştuğu bir noktadayım' diyor. Hacı Sabancı ile birlikte olmaktan çok keyif aldığını da anlatan Nazlı Kayı, Hacı Sabancı'yla olan ilişkisinin detaylarını bir röportajında şöyle anlatmıştı:

"Onunla yapmaktan en keyif aldığım etkinliklerin başında sanat geliyor. Bir müzeye, sergiye, bir açılışa gitmek en büyük keyfimiz. Bir sanatçıyla tanışmak, sanatçı ile sohbet etmek, onun ağzından bir şeyler duymak, fotoğraf çektirmek kitabını imzalatmak. Bunlardan çok hoşlanıyorum. Sergiden çıktığımızda Hacı'nın birikimi benden çok çok fazla, hem yaşça benden büyük hem de benden çok daha önce bu işe gönül vermiş. Ben kendisinden çok şey öğreniyorum sanatla ilgili. Oturduğumuzda kendimize göre o sergiyle ilgili kritik yapıyoruz, neyi beğendin, bir önceki sergiyle ne farkı vardı? Bunları konuşmak en sevdiğimiz aktivitelerden biri... Biz günümüzü bunlara göre ayarlıyoruz. Günde üç tane arka arkaya sergiye gitmemiz gerekiyor bazen. Haftada bir, kesin bir günümüzü sanata ayırıyoruz diyebilirim. Ortak özelliğimizin bu olması beni çok mutlu ediyor çünkü o olmadan gidip gezeceğim sergiyi onunla gezebiliyorum ve bu onun zorunlu, sadece ben seviyorum diye yaptığı bir şey değil. Bir de yanında sürekli bilen, sanatçıları tanıyan, bunlar hakkında bilgi sahibi olan ve bana öğreten biri var. Bu benim için çok çok iyi bir şey. Beraber spor yapmaktan da çok hoşlanıyoruz. Birçok sporu beraber yapıyoruz. Çok fazla ortak hobimiz var. En sevdiğimiz bir diğer şey de beraber konser ve müzik festivaline gitmek... Müzik festivalleri benim bir numaram...

Biz bu konuda şanslıyız. Sevdiğimiz şeylerin ortak olması bizim için çok güzel bir şey, çünkü karşı tarafın o sevdiği için yapayım demesine gerek yok. Çok eğleniyoruz o yüzden...

Nazlı Kayı Hacı Sabancı ilişkisi

İLİŞKİ DE OLMAZSA OLMAZLARI

Saygı en önemlisi, bu sadece sevgililikte değil, her ilişkide olmalı. Benim ilişkimde saygı, güven ve çok sevgi var. Bunun dışında bence ilişkinin olmazsa olmazı; empati yapma yetisi... Empati yapabilme çok önemli. Mesela karşı tarafın yoğun çalışan biri olduğunu düşünürsek ki Hacı öyle... İşteki bir stresinden dolayı oluşan tavrını ben kişisel algılayamam. Trip atmak, çocuk gibi davranmak doğru değil, birbirimizi anlamamış oluruz. Aynı şekilde bu benim için de geçerli... Böyle ilişkiler uzun süreli olmaz, arkadaşlık dostlukta da öyle. İlişkide empati yapmanın gücüne inanıyorum. Bir de bizimkinde çok sevgi var."

NAZLI KAYI NASIL BİRİ?

Nazlı Kayı, kendisini tanımlarken 'garantici bir tip' olarak tanımlıyor. Hayatındaki işleri şansa bırakmaktan hoşlanmadığını da söyleyen sosyetik güzel, bir şeyi yapmadan önce 10 kez kendisine sorduğunu söylüyor. 

NAZLI KAYI'NIN SEVDİĞİ MODACILAR

Instagram'da tarzı yakından takip edilen kadınlar arasında gösterilen Nazlı Kayı, moda deyince bazı markaları diğerlerinden ayırıyor. "Raisa&Vanessa'nın yaptığı her şeyi çok beğeniyorum" diyen Nazlı Kayı, "Nedret Taciroğlu, 'nedo'ya bayılıyorum. Yabancı markalar olarak Yves Saint Laurent en beğendiğim marka. Tabii ki de alım gücünün biraz yüksek olması gerekiyor, her şeyi almak mümkün değil ama YSL'nin bana yakışmadı dediğim bir şey daha hiç olmadı. Onun dışında daha sık sık alışveriş yaptığım Iro var. For Love and Lemons da çok sevdiğim bir marka. Onun dışında Rag&Bone, Urban Outfitters'ı da çok seviyorum. Tasarımcı olarak ise Anthony Vaccerello, tek diyebilirim. Keşke tanışsak ve bana bir tasarım yapsa" dedi.

Nazlı Kayı sevgilileri Fethi Kamışlı

NAZLI KAYI BAKIM VE GÜZELLİK SIRLARI

Küçüklüğünden beri temizliğe çok önem verdiğini, özellikle de tırnak ve saçların temiz olmasına çok dikkat ettiğini söylüyor. Hafta arası makyaj yapmadığını, çok gerekli olduğunda da rimel ve eyeliner tercih ettiğini anlatıyor. Cilt bakımı için de Nazlı Kayı anneannesinin gül suyu tercihini kullanmayı sürdürüyor. Saçları için ise nem özellikli ürünler kullanıyor. Duştan sonra saçları için argan yağını mutlaka kullanıyor. 

NAZLI KAYI'NIN SEVGİLİLERİ

Nazlı Kayı, her ne kadar Hacı Sabancı ile olan ilişkisi sonrası tanınsa da aslında sosyetenin ünlü bekarlarıyla adı anılmış bir isim. Bir dönem Hacı Sabancı'nın kuzenlerinden Fethi Kamışlı ile birlikte olan Nazlı Kayı evliliğin eşiğinden dönmüştü.