Alina Boz Kimdir

Alina Boz kimdir kaç yaşında dizileri filmleri neler hepsi Alina Boz'un biyografisinde. 1998 doğumlu olan Alina Boz Sezen Aksu'nun oğlu Mithat Can Özer ile birlikte mi Peki Alina Boz kimdir?

Alina Boz
-A A+

Alina Boz kimdir sorusunun yanıtını Alina Boz'un biyografisini merak edenler için derledik. Aslen Bulgaristan göçmeni Türk bir ailenin kızı olan Alina Boz'un annesi Rus. 20 yaşındaki genç oyuncu son dönemde tanınan isimlerden. Paramparça dizisi ile tanınan Alina Boz, küçük yaştan itibaren tiyatro eğitimi aldı. Alina Boz'un fanları Alina Boz kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, burcu ne, boyu kaç, sevgilisi kim gibi soruların yanıtlarını merak ediyor. Biz de elmaelma.com olarak Alina Boz'un hayatını ve dizilerini biyografisini derledik. 

ALİNA BOZ KİMDİR KAÇ YAŞINDA ASLEN NERELİ?

14 Haziran 1998 doğumlu olan Alina Boz Moskova'da dünyaya geldi. Annesi Rus Babası ise Bulgaristan göçmeni bir Türk olan Alina Boz, ilkokula başlayana kadar Rusya'da kaldı. Ailesinin işleri nedeniyle Türkiye'ye dönen Alina Boz yedi yaşında İstanbul'a geldi. Alina Boz Türkçe'yi Türkiye'ye geldikten sonra yedi yaşından sonra öğrendi. 

Türkiye'ye dönüş kararı ile dans ve tiyatro eğitimi alan Alina Boz, küçük yaşına rağmen televizyon dünyasında boy göstermeye başladı. Alina Boz ilk olarak Cesur Hemşire isimli bir dizide rol aldı. Alina Boz dizilerde rol alması ile dikkat çektiği sektörde reklam filmlerinde de yer aldı. Alina Boz Star TV'de yayınlanan başrollerini Nurgül Yeşilçay ve Erkan Petekkaya'nın oynadığı Paramparça dizisinde Hazal karakterini canlandırdı.

Alina Boz 2017 yılında da Sevdanın Bahçesi isimli dizide rol aldı. Sibel Can ve Emre Kınay ile birlikte kamera karşısına geçen Alina Boz, Defne karakterini canlandırdı. Alina Boz daha sonra Vatanım Sensin dizisinde de izleyici ile buluştu. Alina Boz TRT'de yayınlanan Ellerimi Bırakma dizisinde başrolleri oynadı. Alina Boz oyunculuk kariyerine devam ediyor. 

ALİNA BOZ İLE MURAT BOZ AKRABA MI?

Alina Boz ile Murat Boz'un soyadı benzerliği nedeniyle akraba olduğu düşünülüyor. Ancak Alina Boz ile Murat Boz akraba değil. İki isim arasında hiç bir akrabalık söz konusu değil. Alina Boz ile Murat Boz yıllar önce Heygirl adlı dergide ikili beraber poz vermiş ve kapak fotoğrafı oldular. 

 ALİNA BOZ'UN SEVGİLİSİ KİM? ALİNA BOZ EVLİ Mİ?

Alina Boz güzelliği ile dikkat çekiyor. Özel hayatı da merak ediliyor. Alina Boz'un sevgilisi kim evli mi gibi sorular merak ediliyor. Alina Boz, bir dönem Burak Yörük ile birlikteydi. 2,5 yıl süren beraberlik sonrasında ismi Sezen Aksu'nun oğlu Mithat Can Özer ile anılan Alina Boz iki ay birlikte olduğu sevgilisinden ayrıldı. Mithat Can Özer ile Alina Boz arasında 16 yaş fark vardı. Alina Boz Mithat Can Özer aşkı sonrası  meslektaşı Bensu Soral’ın ikizi Bedirhan Soral (26) ile aşk yaşamaya başladığı ortaya çıktı.