Bebeklerde kusmaya ne iyi gelir çok hareket ettirmeyin!

Bebeklerde kusmaya ne iyi gelir? Bebeğiniz her yemek yediğinde kusuyorsa bu önerilere kulak verin! İşte bebeklerde kusmaya iyi gelen yöntemler!

Bebeklerde kusmaya ne iyi gelir çok hareket ettirmeyin!

Bebek beslenmesinde en sık karşı karşıya kalınan durumlardan bir tanesi de yemek yedikten sonra olan kusmadır. Bazı bebekler kusmaya daha yatkındır. Kusmaya daha yatkın bir bebeğiniz var ve ne yapacağınızı bilmyorsanız bu yazımız tam size göre! Elmaelma.com olarak bebeklerde kusmaya iyi gelen yöntemleri sizler için araştırdık. Peki bebeklerde kusmaya ne iyi gelir? İşte bebeklerinizin kusmasına iyi gelebilecek doğal yöntemler! 

 SÜREKLİ KUSUYORSA BEBEĞİNİZDE REFLÜ OLABLİR 

Bebeklerde kusmanın birçok farklı nedeni bulunmaktadır. Özelhlikle doğumdan hemen sonra görülen kusmalarda herhangi bir anormallik yoktur. Altıncı ayını doldurmadan sürekli kusan bebeklerde bu durumun nedeni, yanlış şekilde beslenme ya da reflü olabilir

EK GIDALARDA KUSMAYA NEDEN OLUR 

6-12 aylık süreçte görülen kusmaların nedeni ise çoğunlukla ek gıdaya geçildiği için gözlemlenir.

KUSMA ŞEKLİ ÖNEM TAŞIYOR, ÖĞÜRÜYORSA...

Bebeğin kusma şekli önem taşımaktadır. Eğer bebeğiniz, öğürme ya da fışkırma şeklide kusuyorsa, bu durumun bir rahatsızlığın semptomu olablir. Bu nedenle en yakın zamanda kendi doktorunuza görünmenizde fayda olacaktır. 

YEMEK YEMEK İSTEMİYORSA ONU ZORLAMAYIN 

Bebeklerde kusmaya iyi gelen birkaç doğal yöntem bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi ve en önemli olanı bebeğiniz yemek yemek istemiyorsa onu zorlamayın.Bunun yanı sıra tek bir öğünde aşırı miktarda yiyecek vermemeye özen gösterin.

BEBEĞİNİZİ SIK ARALIKLARLA BESLEYİN 

Bebeklerin kusmasını engellemek için dikkat edilmesi gereken davranışlardan bir tanesi de öğün aralarını uzak tutmaktır. Bu nedenle bebeğinizi sık aralıklarla beslemeye gayret edin. 

BEBEĞİNİZİN GAZINI MUTLAKA ÇIKARIN 

Bebeğinizin karnını doyurduktan sonra mutlaka gazını çıkarın. Midede bulunan gaz aşırı derecede mide bulantısına neden olmaktadır. Eğer bebeğiniz  sık sık kusuyorsa mutlaka bir doktora başvurulmalıdır. 

 

Yorumlar