Avokadonun faydaları yıranmış saçları onarıyor!

Avokadonun cilde faydaları neler? Avokadonun saça faydaları neler?Avokadonun saç ve yüze olan faydalarını duymuş muydunuz? İşte avakodanun bilinmeyen faydaları!

Avokadonun faydaları yıranmış saçları onarıyor!

Avokado vitamin ve mineral bakımından oldukça zengin bir meyvedir. Bu meyvenin hem cilt sağlığı için hem de saç sağlığı için çok faydalı olduğunu duymuş muydunuz? Özellikle son yıllarda gittikçe popülerleşmeye başlayan bu meyvenin bilinmeyen faydalarına inanamaycaksınız! Yıpranmış saçları onarmasından tutun da cildi nemlendirmesine kadar pek çok konuda fayda sağlayan avokadonun faydalarını sizler için hazırladık. Peki avokadonun saça faydaları neler? Avokadonun cilde faydaları neler? İşte avokadonun bilinmeyen faydaları! 

KURU VE YIPRANMIŞ SAÇLARI ONARIYOR! 

Avokado meyvesi bir çok sorunun dermanı olarak görülmektedir. Cilde ve saça pek çok faydası bulunan bu meyve özellikle kuru ve yıpranmış saçlar için adeta bir mucize özelliği taşıyor. İçerisinde bulunan mineraller sayesinde saç köklerini de besliyor. 

TAHRİŞ OLAN ELLERİ ONARMAKTADIR 

Avokado meyvesi aynı zamanda deterjan kullanmaktan bir süre sonra tahriş olmuş elleri tedavi etmektedir. Ellere bakım yaparak yumuşamasına yardımcı olmaktadır. 

CİLDİN YENİLENMESİNİ SAĞLAMAKTADIR 

Yüzde bulunan sivilceleri, akneleri ve egzamaları ortadan kaldırmaya yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra hasarlı cildin yenilenmesini de sağlamaktadır. 

CİLDİN KAYBETTİĞİ NEMİ GERİ KAZANDIRIYOR 

Avokado aynı zamanda cilde de oldukça fayda sağlayan bir meyvedir. Cildin kaybettiği nemi geri kazandırıp, cildin nemlenmesine ve yumuşamasına yardımcı oluyor. 

YIPRANMIŞ SAÇLAR İÇİN AVOKADO MASKESİ

Olgunlaşmış avokadonun içerisini oyun ve pürüzsüz kıvama gelene kadar ezin. İçerisine 1 tatlı kaşığı buğday tohumu ve jojoba yağı ekleyin ve karıştırın. Karışımı saç diplerinizden uçlara kadar iyice sürün. Duş bonesi ile 30 dakika bekletin. Ardından durulayabilirsiniz.Bu maskeyi haftada 2 defa uyguladığınızda değişimi  fark edeceksiniz.

KURU ELLER İÇİN AVOKADO MASKESİ

Yarım avokadonun içini bir yemek kaşığı bal ile karıştırın. Oluşan lapayı ellerinizin üzerine uygulayın. 20 dakika sonra soğuk su ile durulayın. Haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

Yorumlar