Beyaz gürültü nedir bebeğiniz ağlama krizine girdiyse...

Beyaz gürültü nedir? Ne işe yarar?Ağlama krizine giren bebekleri sakinleştirdiğine inanılan beyaz gürültü hakkında tüm merak edilenleri sizler için hazırladık!

Beyaz gürültü nedir bebeğiniz ağlama krizine girdiyse...

İngilice adı 'white noise' olan türkçede 'beyaz gürültü' olarak adlandırılan, ağlama krizine giren bebekleri sakinleştiren bu yöntemi duymuş muydunuz? Bir annenin keşfiyle ortaya çıkan ve olumlu sonuç elde edildiğinden dolayı günümüze kadar yayılan beyaz gürültü çocuğu ağlama krizine giren birçok annenin imdadına koşuyor. Peki nedir bu beyaz gürültü? İşte bebeklerin kolayca sakinleşmesini sağlayan o mucize yöntem hakkında tüm merak edilenler! 

BEBEKLERİN KENDİLERİNİ ANNE KARNINDA HİSSETMESİNİ SAĞLIYOR 

Beyaz gürültü bebeklerin kendilerini anne karnındaymış gibi hissetmesini sağlayan onlara sakin ve huzurlu bir ortam sunan bir yöntemdir. Sürekli aynı sesi veren beyaz gürültüyü her yerde görebilirsiniz. Şelale sesi, rüzgar sesi, dalga sesi, kımıldayan ağaçların hışırtılı sesleri,elektrik süpürgesi, kurutma makinesi, bulaşık makinesi sesleri birer beyaz gürültü sesleridir. 

BEBEĞE ÇOK BÜYÜK BİR RAHATLIK VERİYOR 

Beyaz gürültünün pek çok yararı bulunmaktadır. Bebeğe oldukça büyük bir rahatlık veren beyaz gürültü sayesinde bebekler rahat bir şekilde uykuya dalar ve dışarıdan gelen seslerden rahatsız olmayarak derin bir uyku uyuyabilirler. Ağlama krizine giren bebeklerinde susmasına yardımcı olur. ğlayan bebeklerin sesine göre daha baskın olduğundan dolayı bebekler bu sesi duyunca susarlar. Gaz sancısı olan bebekleri sakinleştirdiği de ortaya çıkmıştır. 

Yorumlar