Arda Öziri Kimdir

Arda Öziri kimdir dizileri hepsi Arda Öziri biyografisinde. Geçirdiği motosiklet kazası sonrasında hayatını kaybeden Diriliş Ertuğrul oyuncusu Arda Öziri evli mi özel hayatı hakkında detaylar...

Arda Öziri
-A A+

Arda Öziri kimdir sorusunun yanıtı Arda Öziri'nin biyografisini merak edenler için derledik. Geçirdiği motosiklet kazası sonrası yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayan Arda Öziri hayatını kaybetti. 40 yaşında olan Arda Öziri son dönemde Diriliş Ertuğrul dizindeki rolü ile akıllarda kalmıştı. Acı kaza sonrasında hayranlarını üzen Arda Öziri kimdir, aslen nereli, evli mi, kaç yaşında hangi dizilerde rol almıştı merak ediliyor. İşte genç yaşta hayatını kaybeden oyuncu Arda Öziri'nin biyografisi...

ARDA ÖZİRİ KİMDİR KAÇ YAŞINDA ASLEN NERELİ 

Arda Öziri, 14 Eylül 1978 tarihinde İzmir'de dünyaya geldi. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk bölümünü bitirdi. Aynı zamanda 'Anemi' isimli grupta vokallik yaptı. Ruhsar,  Dadı, Aşkın Bedeli, Akasya Durağı, Kampüsistan, Kınalı Kar, Asmalı Konak ve son olarak Diriliş Ertuğrul dizisinden rol alan Arda Öziri yaşamını yitirdi. Oyuncu Diriliş Ertuğrul dizisinden de bu sezon ayrılmıştı. 

ARDA ÖZİRİ DİRİLİŞ ERTUĞRUL DİZİSİNDE DE OYNADI

Motosiklet kazasında hayatını kaybeden başarılı tiyatro oyuncusu Arda Öziri, Diriliş Ertuğrul'un 2017 - 2018 yeni sezonunda Göktuğ karakteriyle Emir Sadettin'in himayesinde karşımıza çıkmıştı. Emir Sadettin'in görev süresince yanında olan Göktuğ karakteri senaryo gereği ölerek diziye veda etmişti.

ARDA ÖZİRİ'NİN HAYATINI KAYBETTİĞİ KAZA NASIL OLDU?

 Ümraniye Fatih Sultan Mehmet Köprüsü yolu Yavuz Sultan Selim Köprüsü sapağında 27 Mayıs 2018 saat 03.30 sıralarında kayganlaşan yolda Arda Öziri yönetimindeki üç tekerlekli motosiklet kayarak kontrolden çıktı ve bariyerlere çarptı. Ağır yaralanan Oyuncu Arda Öziri kaldırıldığı Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 

ARKADAŞLARI SON ANLARINI BÖYLE ANLATTI

Arda Öziri'nin yakın arkadaşı Cengiz Çolak, oyuncunun son anlarını anlattı:  Akşam Şampiyonlar Ligi finalini izlemek için bana geldi. Keyifli bir akşam geçirdik, bol bol güldük. "Bu saatte gitme, kal" dedim ama  Saat 03.00 gibi çıktı. TEM'de kaza geçirmiş. Çok üzgünüm, çok yakın bir arkadaşımı kaybettim" dedi.

YER ALDIĞI PROJELER

Diriliş Ertuğrul - Göktuğ (2016-2017)
Aşkın Bedeli - Poyraz (2013-2015)
Son İstasyon - Burak (2010)
Akasya Durağı - Başkomiser Yardımcısı Tolga(2010-2011)
Cemile - Kaan (2006)
Dolunay - Erdem (2005)
Kandil (2005)
Memleket Hikayeleri - Irmağın Aldığı Gelin (2005)
Büyük Umutlar - Özgür (2004)
Ah Be İstanbul (2004)
Kampüsistan - Yiğit (2003)
Estağfurullah Yokuşu (2003)
Asmalı Konak - Haluk (2002)
Kınalı Kar (2002)
Yedi Numara (2000)
Dadı (2000)
Ruhsar (1997)