Erkekler neden olgun kadınlardan hoşlanır hata yapmayı azaltıyorlar!

İlişkilerde kadın erkekten küçük olmalıdır düşüncesinin kırıldığı şu günlerde erkekler mutluluğu olgun kadınlarda buluyor. Peki bunun nedeni ne?

Erkekler neden olgun kadınlardan hoşlanır hata yapmayı azaltıyorlar!

Eskilerden beri kadın erkek ilişkilerinde bilinen en yaygın düşünde kadının erkekten küçük olmasıdır. Aslında bu düşünce yapısını oluşturmaya neden ola neden geç olgunlaşan erkeğin kadın ile eşitlenmesidir. Ancak son zamanlarda erkeklerin mutluluğu olgun kadınlarda aramaya başlamasıyla bu düşünce kırıldı diyebiliriz. Erkeklerlerin kendilerinden yaşça büyük kadınlarla beraber olması bazılarımızı bir nebze düşündürüyor olabilir. Merak edenler için erkekler neden olgun kadınlardan hoşlanır? Sorusuna yantı aradık! İşte 3 maddede erkekleri olgun kadınlara iten o düşünceler...

BAZI ERKEKLER ANNE ŞEFKATİ ARIYOR!

Bazı ailelerde yaşanan sorunlar ikili ilişkilerde bir neden olarak görülebiliyor. Anne şefkatine muhtaç olan bir erkek bu durumu özel hayatında tamamlayacak bir kadın arayışına girebiliyor. Bu noktada kendinden büyük ve olgun bir kadında bulduğu anne şefkati ilişkide bağlayıcı neden oluyor. 

TECRÜBE YAŞANMIŞLIKLA SABİTTİR!

Her halukarda denildiği gibi artık hepimiz biliyoruz ki erkekler geç olgunlaşır. Bu noktada hayatta hata yapmak için bolca vakitleri bulunuyor. Ancak günümüzde bazı erkekler hata yapma sayısını olabildiğince azaltmak için kendisinden yaşça büyük ve tecrübeyle sabit biri ile beraber olarak bu hataları en aza indirmiş oluyor. Daha az hata daha az sorumluluk erkekleri güvende hissettiriyor.

KENDİNİ ARAMA 

Yaşça büyük kadınların bir noktadan sonra eğlence, spor ve zevkelere dair bir çok alanda ne istediklerini bildikleri bir zamanlama oluyor. Tam bu noktada henüz zevkleri ve eğlence anlayışları oluşmamış erkekler kendilerini arama dönemine giriyor ve bu süreci tamamlamak için kendilerine tamamlayıcı arıyorlar.

Yorumlar